Jump to content
Българският форум за музиканти

Китара за Блус, Nothing Else Matters и "El Mariachi"


genatawa

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

YAMAHA GUITARS APX500II

Но като махнеш кабела, чисто акустично не звучи ли малко плоско?

Прав си, плоско звучи! Наскоро изпробвах из софийските магазини доста голям брой електроакуст. китари на цени под и над 1000лв и съм много разочарован от натуралният им звук. Накрая дори изпробвах някакви маркови модели за 3 - 4000лв и щях да се гръмна от лоша изненада - посредствен натурален звук, ако не са включени! Впечатлиха ме много приятно един Godin за 1370лв и един елакуст. "Лаг" за 415лв, но вторият беше пълен с всякакви други дефекти. Та сега се колебая дали да не го купя този "Лаг" и да ми го оправи някой лютиер за още 100-200лв и май така ще направя.

Редактирано от Лими
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

 

YAMAHA GUITARS APX500II

Но като махнеш кабела, чисто акустично не звучи ли малко плоско?

Прав си, плоско звучи! Наскоро изпробвах из софийските магазини доста голям брой електроакуст. китари на цени под и над 1000лв и съм много разочарован от натуралният им звук. Накрая дори изпробвах някакви маркови модели за 3 - 4000лв и щях да се гръмна от лоша изненада - посредствен натурален звук, ако не са включени! Впечатлиха ме много приятно един Godin за 1370лв и един елакуст. "Лаг" за 415лв, но вторият беше пълен с всякакви други дефекти. Та сега се колебая дали да не го купя този "Лаг" и да ми го оправи някой лютиер за още 100-200лв и май така ще направя.

 

За мен Washburn D10SCE е доста добра китара като за парите си. Скоро пробвах една във Фактор и бях очарован еднакво plugged in и unplugged . Отделно е уникално красива. Единствено бях разочарован, че нямаше как да пробвам Washburn D11SCE (с топ от кедър).

 

Естествено, колегите не трябва да разчитат особено на съветите на начинаещ, но препоръчвам на  @genatawa да и отдели малко време.  :rolleyes:

Редактирано от krez11
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.