Jump to content
Българският форум за музиканти

теория на музиката - за електрическа китара?


exxct

Recommended Posts

Моля препоръчайте ми някакви сайтове, e-books или учебници с уроци и упражнения за китара и теория на музиката (може и на английски). Добре е теорията някак да е адаптирана за електрическа китара.

От около година се завърнах към старото си хоби заедно с един Schecter и след научаването на няколо сола и пр, усещам че ми липсва теорията и тъпча на едно място.

Свиря предимно хард-рок и блус в къщи за кеф. Време за истински уроци по китара нямам и затова търся някаква алтернатива.

Ще се радвам да чуя вашите съвети.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер, особено теорията в 3 части - точно такова нещо търсех, синтезирано и без много бла-бла. Почвам да (И)дерзая. Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^ Ся заради един пропуснат "спейс" ли ше съ ядем  :blush: . Ако има нещо още питай, има и едни хубави книжки на Юли Марков - "Аз рокясах" - те ти и тема :http://forum.muzikant.org/topic/10143-aueaadhnee-naiioeoaae-ca-eeoadha/?hl=%F0%EE%EA%FF%F1%E0%F5

Редактирано от Георги Тотев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря и за книжките на Юли Марков. Ще са ми от полза. Ама сега в тия жеги...сега разбирам защо Стив  Вай свиреше с един вентилатор отпред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той докато  стигне  до  вентилатора ,ако  знаеш  колко  уроци  е взел  истински  ...даже  и  от Сатриани! :coolp:

Оправданието  за  липса на време за  уроци   е меко  казано хлапашко,по тази  логика сам  ще загубиш  поне 4  пъти   повече  време само  да се  ориентираш  от  къде духа  вентилатора,а даже  и  не  питай  защо  духа... :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.