Jump to content
Българският форум за музиканти

найлонови стуни


Anthony

Recommended Posts

Питам, понеже оригиналният сет струни, с който я купих не е най добрият според мен. Не съм начинаещ, свиря повече от 20 години, основно джаз и госпъл, но досега само с китари с метални струни. Отдавна исках да се сдобия с добър инструмент с найлонови стуни, и тази Yamaha NTX определено покри очакванията ми. (Работя в Германия и имах щастието лично да я избера в Thomann) В комбинация с моя AER Compact 60 звучи наистина страхотно, но мисля, че  с по добри струни би звучала още по добре. Тъй като нямам опит с найлонови струни моля по знаещите да предложат най добрият, според тях сет. Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятел класически китарист ми беше препоръчал преди време La Bella, червен найлон. Мисля, че би трябвало да са тези:

 

http://www.thomann.de/de/la_bella_820.htm

 

А не е ли най-добрият вариант да навземеш 7-8 различни комплекта, които не си изпробвал, и да си изпробваш на воля? В крайна сметка, знам ли кое би ти харесало, и кое не, всеки е различен. Най-малкото, щом свириш от над 20 години, трябва да си много наясно с това какво ти харесва и какво не, дори да е на непознат инструмент.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
Отговорено (Редактирано)

 AER Compact 60 - усилвател мечта  :thumbup:

 

Щом имаш афинитет към по-джазова музика, бих препоръчал струни Hard Tension:

 D'Addario EJ46 или Savarez New Cristal 501 CJ .

 

Ако на ел. китара си с комплект от 0.11 и нагоре , може да пробваш и с Extra Hard Tension тип и да си прецениш - въпрос на личен избор.

Добре да се има в предвид спецификите в класическите, фламенко и джазовите стилове .

Лично аз не бих препоръчал фламенко тип струни за твоя инструмент. 

 

Дано да съм бил полезен. Успех. :)

Редактирано от parsekguitars
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.