Jump to content
Българският форум за музиканти

пак за видео монтажи


peshoy2k

Recommended Posts

тъ, понеже не съм по видео картите се налага да задавам ламерски въпроси. Имам да монтирам няколко филма и се насочих към Сони Вегас, но слагайки няколко трака с ефекти системата започва да бави ужасно и най-вече видео превю-то. Разтърсих се по форумите и някои пишат, че видео картата не участва много в рендването на ефектите, а си е само процесора, харда и рам-а.

 

Та, да питам ако сменя моята остаряла FX5200 ще има ли файда. Смятам да закача още един монитор за превю-то

 

системата ми е атлон 64 на 2800 и 2 гига рам, чипсет-а е ВИА

 

благодаря предварително

 

бтв един геймър ми предложи 6600GT 128 бита 128 ддр3, но той си разбира от игри, а тука нещата са по-различни. Разтърсих се и разгледах моделите Куадро, но не ми се вместват в бюджета

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вземи си 6800 - има начин да се флашне с биос на куадро и става куадро за малко пари :) - тоест принципно 2те карти са еднакви, само биоса не е :)

 

6600 не препоръчвам - не че аз не съм с такава и бачка идеално, но вече има 7600 която я минава отвсякъде и не е много по-скъпа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

чети ТУК!!!

освен флашване трябва и няколко резистора да се презапоят, но тва не е голям проблем

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси за линка, полезен ми беше, но все пак да попитам :

 

Участва ли видеокартата при слагането на почвече плъгини или не?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пешо с много по слаба машина зглобяват видео в една пловдивска

телевизия и нямат проблеми виждал съм го с очите си, сигурно

дерта ти е от някъде другаде :think:

Но пак казвам едва ли е от процесора и рамта те за мен са повече от достатъчни твойте де :)

Редактирано от f1_sound
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

де да знам, вързах едно тв за втори дисплей и бива, по удобно си е, абе три трака като се смесват не мога да видя на превюто какво става щото забавя много и го дава на кадри, иначе процесора като че ли не се затормозява много с мисленето. Слагам на драфт ама то нищо са не види да го е.., трябва да видя от някой френд ако взема добра карта какво ще се случи :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пешо от 2 години ползвам 2 монитора и като свикнах просто на един съм като в небрано лозе, та мисълта ми е ориентирай се за дуал карта ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да имах в предвид за два монитора а не един + tv out

абе разбра ми мисалта ;)

 

Като гледам че процесор и рам имаш достатъчни подарък от една

зрава видео карта няма да е лош ;)

Редактирано от f1_sound
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе да, ама дал ша има файда, мисля си да се обадя на един френд дето е с 6600 гт и после ще споделя впечатления, в крайна сметка никой не ми даде отговор тук дали картата играе положителна роля в "играта"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм със 6600 клокната до дупка, което стига ГТ и за игри - играя на месеца 2-3 пъти и сега всички нови игри вървят на макс (поне 95% от тях), с 3д не се занимавам, следователно не знам, но си мисля, че не е нищо особено и ми се струва най-голяма далавера да вземеш 6800LE (орязано) или чисто 6800 и да го моднеш - така си най на печалба

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Участва ли видеокартата при слагането на почвече плъгини или не?

Ами виж в task manager-a де ;) Ако не е на 100% процесора, значи не е от него :D Остават рама и видеокартата. И аз не мисля, че е от рама, но сравнително лесно ще добиеш представа от лампичката на харда ;)

 

Реално погледнато би трябвало процесора да обработва тия работи и само да праща на картата вече обработената картина за визуализиране. Ама не съм писал такива работи и не знам ;) А ако не си, може да пробваш Adobe Premiere. Аз преди цъках с нея и бях доста доволен, а тогава бях с PII 400 и 128M ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.