Jump to content
Българският форум за музиканти

Humbucker to single coil - схема за свързване


Recommended Posts

Здравейте!

Казусът е следния:

Разполагам с "ОРИГИНАЛНИ" китайски: хъмбъкър около 10,5 КОм (с 2 извода), хъмбъкър с размер на сингъл - 2 х 4,7 КОм. и 3-позиционен превключвател.

 

В момента  изгледът е такъв:

 

030583174.jpg?r=0

 

 

Замисълът ми е с Push-Pull (в края) бридж-пикъпа да го разделя на (да звучи като) сингъли.

 

До сега не съм се сблъксвал с това и имам нужда от съвет и по-точно от подходяща и тествана схема.

 

П.П. Гледах доста в нета, но ... това не ми е силата ... Ако има някой готово решение.

 

Поздрави !

 

 

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.guitarelectronics.com/c=k6m7mh9ZqC3Wk8I9Nm3S7RNEI/category/wiring_resources_guitar_wiring_diagrams.1_pickup_guitar_wiring_diagrams/

 

Избери си схема според това точно коя от двете намотки искаш да ползваш в single-режим. Свързването е едно и също, но кабелите, които трябва да вържеш за DPDT-ключа са различни.

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да приключа темата - нещата се получиха, въпреки грозната ми работа с поялника. Досега не бях ползвал Push-Pull потенциометър.

Ползвайки една от горните схеми (отне ми време да ги осмисля) се получи това, което търсих като комбинация. Приятно се изненадах от Power-а който излиза от тези адаптери.

Първоначално бях пробвал да разделя на сингли през тона (горната снимка), но явно някъде бях объркал или при свързването или незнам къде и ... пуснах темата.

Сега като се разделя HB през волюма - ефекта е етрахотен!

 

030602070.jpg?r=0

 

Благодаря на колегите за помощта, благодарение на която тази БГ китара получи втори, надявам се по-добър живот!

 

030602072.jpg?r=0

 

Поздрави и успехи !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.