Jump to content
Българският форум за музиканти

Idanez Rg 320


Relase

Recommended Posts

Здравеите на всички преди месец си купих тази китара ibanez RG 320FM и останах много разочарован от височината на струните и от невазможноста да се коригират всяка струна по отделно.Като започна да ги смаквам от бриджа сапочват да бъздят по позициите.Може ли някои да ми каже има ли оправия или се набутах сас 900 лв. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не си се набутал споко, китарата си е хубава и това е напълно нормално

ако нещо можеш да пробваш да сложиш един размер по-дебели струни тогава те ще седят по стегнато от твоите и няма да браждят толкова, но ще трябва да натегнеш малко пружините на флойда(той трябва да седи успоредно на тялото)...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравеите на всички преди месец си купих тази китара ibanez RG 320FM и останах много разочарован от височината на струните и от невазможноста да се коригират всяка струна по отделно.Като започна да ги смаквам от бриджа сапочват да бъздят по позициите.Може ли някои да ми каже има ли оправия или се набутах сас 900 лв. ;)

иди при майстор да я настрои!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спокойно, и аз от скоро (около месец) имам RG 370 DX, и аз в началото много се стреснах от височината на струните но с малко бъзикане и връткане всичко се оправи. Оказа се че не съм се набутал с 820 лв в моя случай :bravo:. Натегнах малко truss rod-а и приближих струните от двата болта на тремолото, от страната на по-тънките струни повече, от страната на басовите струни малко по-малко... А може и още. И сега китарата е много удобна и лесна за свирене...поне за моя вкус. Пък и китарата дойде с 9-ки, аз принципно свиря с 10 и нагоре, та като сложа по-дебелите струни, положението ще стане още по-добре. Хайде без паника и приятно свирене! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се притеснявай изобщо!Аз съм с RG350DX и имах същия проблем.Зависи със какви стуни е сетвана.С малко настройка всичко ще се оправи! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има някои правила обаче който трябва да се прилагат... За да коригираш височината от бриджа /флойда/ задължително трябва да са отпуснати всички струни. Не върти тръс рода как ти дойде за да не си вкарваш автоголове. Задължително сетъпвай с нови струни! Action-a на Ibanez китарите /стоково/ се измерва при 14та позиция и е 1.5мм за 1ва 2ра и 3та стрина и 2.0мм за 4та 5та и 6та струна...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хей момчета много ме успокоихте :) и аз така си мислех че трябва да има оправия но нали знаете дълго очакванния и жадуван инструмент някак си трябва да е съвършен :D може би имах прекалено много големи очаквания.На мен китарата съшто ми харесва може би оште не сам и свикнал до скоро свирех сас един charvel а пък нали знаете грифа му е коренно различен :rolleyes: изкам да попитам дали мога да и сменя адаптерите сас "Дорацио"дали ште е подходяшто.Оште веднаш благодаря за мненията и саветите :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

offffffff...

приятелю, само да те помоля хайде не пиши "Щ" по този начин 'ШТ"

и аз правя грешки понякога ужасни......не го приемай лично просто е молба това..... :rolleyes::headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.