Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем с Cort KX1Q


The Rocket Shift

Recommended Posts

Здравейте колеги, въпросът ми е към хората, които са запозанти с конкретния модел китара http://www.cortguitars.com/en/product/kx1q . Проблемът е, че екшънът е много нисък и на първите 10-11 прагчета бъзди доста кофти. Чак сега го забелязах, понеже китарата съм я купил преди година но не съм я позлвал нито веднъж. На бридж позицията има болтове, но ако повдигна бриджа сигурно ще стане много висок екшъна като цяло. Мога да я занеса на лютиер, но ако някой от вас е имал този модел китара и си я е настройвал сам и може да ми каже как да си я сетъпна сам, не ми се иска да ходя и да занимавам лютиери, та така. Благодоаря ви предварително:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери си най-напред дали ти е настроен добре truss rod-a. Ако не знаеш как става това, писано е много пъти във форума и в интернет като цяло. Ако е добре truss rod-a, може да се вдигне малко от bridge-a, щом сега казваш че е много ниско, няма да е голям проблем да се вдигне малко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах същия проблем при една от китарите ми. Не беше Cort, но пък като прочетох това, което си написал ми се стори, че говориш точно за моята. Ситуацията беше същата. Разликата беше, че имаше тремоло, което Cort-а няма. Мъчих се седмици наред да я сетъпна, но ник'ва файда. Накрая реших да я пратя на лютиер и добре, че я пратих. Проблема се оказа доста по-сериозен. Ставаше въпрос за изкривяване на грифа и тем подобни истории (явно дървото е било сурово). Лютиерът свърши своята работа, а аз после сложих нови струни, стъпнах си я и китарката "зазвънтя". 

Та съвета ми е, че няма какво толкова да го мислиш. За най-сигурно я прати при някой специалист и проблема ще бъде решен доста, доста по-бързо.  :icon_shithappens:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.