Jump to content
Българският форум за музиканти

Извития Nut/Магаренце или там както искате :)


Fenix

Recommended Posts

Абе хора. Тия изкривени нътове дето гледам наляво надясно (включително и на собствената си китара), защо са? В смисъл това има ли нек'во значенеие относно звук или нещо подобно? Щото има мноо дето са без изкривени нътове. Примерно сега гледах лайв-а на Джо Сатриани в Сан Франциско и видях че сичките му китари са с прав нът.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нът или глава :)

 

Ко става дума за главата - при флойдовете е доста по голям ъгъла - май заради по различния нът.

 

А ако наистина имаш предвид нът-а - как the hell си скивал ъгъла на нечия китара от запис на концерт :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нът или глава :)

 

Ко става дума за главата - при флойдовете е доста по голям ъгъла - май заради по различния нът.

 

А ако наистина имаш предвид нът-а - как the hell си скивал ъгъла на нечия китара от запис на концерт :)

Главата, обърках се... :D

А иначе на Сатриани главата е без никъв наклон и пак е с Флойд.

 

А за това как бих скивал... повярявай ми, ако се заинтересувам.... :D

Редактирано от Fenix
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...освен да влезеш в кинескопа :green:

А според теб колко батерии носят изпълнителите на предавателя си? (когато са wireless)

 

Дано го разбереш т'ва :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи факта тука е че когато струните при главата имат повече ор 15 градуса наклон има повече обертонове в тона. тва са тоновете които ние не чуваме. поне така прочетох някъде. не си го измислям. може би затова правят някои китари с наклонени назад глави. не знам :):(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен причината е струните да не извиват главата наобратно. Не забравяйте че truss-roda или пружината на грифа свършва там кадето и прагчетата, натам вече няма какво да уравновеси дърпането на струните. Поради тази причина според мен тези глави които би трябвало да са успоредни на грифа са с едва забележим обратен ъгъл. Почти всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

причината не е в това да уравновеси. на фендерите кат няма ъгъл тряаше да са сичките с счупени глави по тая логика. силата на опън идва успоредно и сичко си е изчислено така че да не стане резил :blink: а тези обертонове - точно те са едно от най-важните при звученето. това са тонове в честотите които човешкото ухо не улавя, тоест инфра звук и ултра звук. но те се улавят от тялото и усещането е съвсем различно когато ги има. именно затова CD-тата нямат качеството на звука което имат качествените грамофонните плочи и магнитните записи. при тях тези тонове присъстват, но при дигиталния формат на аудио диска мястото е ограничено и тях ги няма. примерно повечето тонколони са от 40 НZ до 21000 Hz. човешкото ухо долавя звук до 20000 Hz :blink: тези работи не съм ги измислил да се правя на разбирач. просто ги прочетох в една книга за музиката. :read: но беше отдавна и доста неща ми убягват от паметта. :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наклона на главата спрямо грифа е за да се намали натяга на струните, опъна им спрямо ключетата и съответно по-малко да се разстройва китарата. При китара с флойд-роуз това се обезмисля защото струните са заключени. Именно затова при Сатриани и Вай няма такъв наклон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тва противоречи на физичните закони ама :blink: знам ли ...... силата на опън пак си идва перпендикулярно на ключа :blink: а неможе преди магарето струната да е по-малко опъната отколокто намензурата. наклона няма връзка с напрежението върху ключовете. :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наклона на главата спрямо грифа е за да се намали натяга на струните, опъна им спрямо ключетата и съответно по-малко да се разстройва китарата. При китара с флойд-роуз това се обезмисля защото струните са заключени. Именно затова при Сатриани и Вай няма такъв наклон.

Ми моята китара е с Флойд Роус и главата ми има наклон, който дори си мисля че е по-голям от 15 градуса. Всъщност май всички Джаксъни са така... А определено не само те :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.