Jump to content
Българският форум за музиканти

Лампово Радио Акорд


Recommended Posts

  • Отговори 57
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

сменял съм на такова радио изправитела с диоди - няма проблем. Най-добре да взема само платката с изх. лампа и да си направи нов преамп с ецц83

от къде си?

:green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах същото радио,но мрежовия трансформатор се прецака,зе да пуши и вчера му свалих изходния траф,зех му лампите и го изхвърлих.Твоето,обаче,звучи в пъти по-добре. :) Може би е защото ползвах неговия си говорител,но с дист(Boss DS-2),звучеше доста по-гадно.

Сега свиря на едно "Христо Ботев" пак със същата конфигурация(EABC80,EL84) и на Clean звучи много добре,но говорителя му е под всякаква критика и с дист всичко се маже,а дори и да включа спийкър симулатор от пред няма никаква разлика.

Интересно ми е дали е от говорителя наистина или просто радиото ми е шит.Можеш ли да направиш запис с оригиналния говорител?

намери си по голям и здрав говорител!

Радиото е бетон....интересноо....дори няма и голям брум или шум... :) :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тфа със ламповите радиоприемници е неква мания :)

В мазето на баба ми трябва да има някакво съветско лампово радио

с дървен корпус, може да пробвам да му придам естетически вид....

а то повечето сигурно нямат направен вход за голям жак, имате ли идея?

Тия дни ще гледам да проверя лично де .

Иначе готин звук вади, сандъка.. поздрави :hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тфа със ламповите радиоприемници е неква мания :)

В мазето на баба ми трябва да има някакво съветско лампово радио

с дървен корпус, може да пробвам да му придам естетически вид....

а то повечето сигурно нямат направен вход за голям жак, имате ли идея?

Тия дни ще гледам да проверя лично де .

Иначе готин звук вади, сандъка.. поздрави :hello:

Повечето имат вход за грамофон.Тогава трябва само да запоиш една букса на негово място и си готов ;) Ако няма никакви входове тогава трябва да търсиш входа от към предусилвателя и там да запоиш жака,но едва ли ще ти се наложи :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сменял съм на такова радио изправитела с диоди - няма проблем. Най-добре да взема само платката с изх. лампа и да си направи нов преамп с ецц83

от къде си?

:green:

Шумьеньец съм

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Имах същото радио,но мрежовия трансформатор се прецака,зе да пуши и вчера му свалих изходния траф,зех му лампите и го изхвърлих.Твоето,обаче,звучи в пъти по-добре. :) Може би е защото ползвах неговия си говорител,но с дист(Boss DS-2),звучеше доста по-гадно.

Сега свиря на едно "Христо Ботев" пак със същата конфигурация(EABC80,EL84) и на Clean звучи много добре,но говорителя му е под всякаква критика и с дист всичко се маже,а дори и да включа спийкър симулатор от пред няма никаква разлика.

Интересно ми е дали е от говорителя наистина или просто радиото ми е шит.Можеш ли да направиш запис с оригиналния говорител?

Съвет: смени му говоритела докато е време, щото тоя ще изгори и ще заминат изх. лампа и/или трансформатора (недопустимо е да се оставя лампов усилвател без товар).

Тайната в звука е "колоната" Респром :)

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи ако се прави нещо на базата на този АКОРД,първото което трябва да се изхвърли е селеновия изправител!Лесно се заменя с 4 диода,могат да се ползват дори Д 226 Б,а още по-добре- 1N 4007.Мрежовият траф започва да пуши след нарушаване на вакуума в крайната лампа,което води до рязко увеличаване на анодния ток.От там селенът сдава багажа и товари трафа,който естествено започва отначало да пече,а по-късно и да пуши!

bratmito,може би трафа ти не е бил изгорял,но със сигурност крайната лампа която си прибрал е за боклука!Та ако радиото се модва,най-добре да се запази платката с крайната лампа,която да се замени за по-сигурно с нова.Задължително се сменят ВСИЧКИ кондензатори по платката,прави се нов предусилвател-схеми в мрежата бол-и по-елементарни,и по-сложни.Място на шасито след разчистването има колкото искаш!Задължително с добър тонкоректор-тук давам предимство на маршалския.Направо съм изнендан от семпъла,който чух!Свирката е супер!Така че си заслужава еднозначно да се поработи върху антиката,тъй като за домашно свирене с малката си мощност тя е супер!Не трябват атенюатори,за да се изгърчи машината докрай и да се чуе този звук,който търсим!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи ако се прави нещо на базата на този АКОРД,първото което трябва да се изхвърли е селеновия изправител!Лесно се заменя с 4 диода,могат да се ползват дори Д 226 Б,а още по-добре- 1N 4007.Мрежовият траф започва да пуши след нарушаване на вакуума в крайната лампа,което води до рязко увеличаване на анодния ток.От там селенът сдава багажа и товари трафа,който естествено започва отначало да пече,а по-късно и да пуши!

bratmito,може би трафа ти не е бил изгорял,но със сигурност крайната лампа която си прибрал е за боклука!Та ако радиото се модва,най-добре да се запази платката с крайната лампа,която да се замени за по-сигурно с нова.Задължително се сменят ВСИЧКИ кондензатори по платката,прави се нов предусилвател-схеми в мрежата бол-и по-елементарни,и по-сложни.Място на шасито след разчистването има колкото искаш!Задължително с добър тонкоректор-тук давам предимство на маршалския.Направо съм изнендан от семпъла,който чух!Свирката е супер!Така че си заслужава еднозначно да се поработи върху антиката,тъй като за домашно свирене с малката си мощност тя е супер!Не трябват атенюатори,за да се изгърчи машината докрай и да се чуе този звук,който търсим!

Де да имах инженерно образование...:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Налбантов, аз навремето почнах с радиограмофон "Акорд 103". :cheers:

По онова време и хабер си нямах, че ламповите ампове къртят и че именно лампов усилвател е нужен на всеки млад метъл.

Даже ме беше яд, че нямам готин Hи-Fi усилвател и се тюхках, че се налага да свиря през някакви си дърти лампи. :cheers:

Бил съм доста наивен... :godbless:

 

Усилвателите на "Акорд" вадят много готин топъл звук (поне този на "Акорд 103").

Може да смениш само говорителя, защото оригиналните са адски кофти.

Ползвах Акорда в комбинация с дист DOD и съседите започваха да играят брейк в хола.

Дерзай с твоето радио и след известно експериментиране ще набараш доста добър саунд.

Теб те бива в това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е било от лампата,понеже същата лампа я ползвам и на "Христо Ботев"-а и го няма тоя проблем.

А в нета съм търсил схема на предусилвател с EABC80,но такава до сега не съм намерил,а за ЕЦЦ83 нема пари :cheers:

Иначе като размери "Христо Ботев"-а е по-компактен.

Ето снимка.

jul3146dz6.th.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

бих предпочел коректор Баксандал пред маршалски защото е много по-гъвкав

Схеми с еабц80 - имам ги в огромни количества, но нямам с кво да ги сканирам, а и само един триод не стига до никъде за китарен амп - за справка - 3 броя ЕСС83 са 6 триода

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бих предпочел коректор Баксандал пред маршалски защото е много по-гъвкав

Схеми с еабц80 - имам ги в огромни количества, но нямам с кво да ги сканирам, а и само един триод не стига до никъде за китарен амп - за справка - 3 броя ЕСС83 са 6 триода

Хмм. :think: А дали с транзисторен преамп ще се получи нещо читаво.Примерно нещо такова. Или някаквъв смесен транзисторно-лампов преамп(такова нещо не знам съществува ли изобщо). :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то че ще стане е сигурно, ама и без тва имаш 300в захранване за лампи, закво да правиш разни мизерии - кат ше е лампово да е лампово. Евентуално може някой кривоч отпреде, но чак пък целия преамп да е лампов-няма смисъл

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.