Jump to content
Българският форум за музиканти

Усилватели


Dave1919

Recommended Posts

Не знам дали има такава тема аз лично не намерих, искам да попитам за усилвателите кой за какъв стил става според марката ? Ориентирал съм се към Ориндж и искам да попитам някой притежава/л  ли какво му е мнението. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

click me

 

Както виждаш с Портокали свирят изпълнители вариращи от класически рокаджии като Джими Пейдж, през бавни и тежки стоунър/груув метъли като Мастодон и Даун, та до модерните хххх-кораджии от сорта на Слипнот.

 

Лошото им е, че цената е малко солена за "функциите", които предлагат....ако въобще функциите и броя на врътките е показател за нещо при китарната апаратура.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пиша за тези от по-нисък ценови клас, ест. че стак на Marshall е 100 пъти по-добре от 15 вата ампче.
За метъл - Peavey, Marshall.
За рок - Marshall (става и за метъл).
Fender са повече за свирене на чист канал т.е. не се свири по-тежка музика с тях.
Roland Cube също го бива за метъл.
Vox са с по-винтидж концепция.
А относно Orange - Цецо от Ку-Ку бенд свири със стак зад него, чуй го просто  :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много от усилвателите във високия клас стават за голям диапазон от стилове, като всеки си има свой привкус. От това, което съм чел, Марк IV серията на Меса са едни от "най-версатилните". Съмнявам се, че има усипвател, който да струва повече от 400-500$ и да не става за много различни стилове. Все пак, "става" е много субективно понятие, което засяга и стилът, и разбирането на свирещия за този стил/звук, така че ще е хубаво автора да уточни, какво има предвид.

Аз съм имал само 3 усилвателя, и трите не са във високият клас, така че мнението ми е от видеа и четене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.