Jump to content
Българският форум за музиканти

Препоръчайте ми микрофон


Adagio

Recommended Posts

Имам висок глас - сопран. Какъв микрофон за около 200 лева бихте ми препоръчали? Ако знаете дайте и характеристики.

Мерси на всички. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам висок глас - сопран. Какъв микрофон за около 200 лева бихте ми препоръчали? Ако знаете дайте и характеристики.

Мерси на всички. :D

Ако си сопран значи си момиче,жена...имаш най високия от гласовете!

Ще ти напиша нещо интересно и много полезно.Отиди в някой музикален магазин(пример Фактора(не ,че там има голям избор) и ги почваш микрофоните наред да ги пробваш.Този за който кажеш..".А това е моят глас" той ще бъде твоя микрофон.Това е,другото за специалистите:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако е за записи вкъщи кондензаторен от по-евтините ама пак под 300 :think: май няма да е мн добро, но ще е по-добро от повечето динамични. ако е за сцена начи тогава предния пост е истината. просто трябва да ти хареса без никакви корекции или ефекти и трябва да се чуват отчетливо думите ти през него. акг, електровойс може би беринджърите ама не съм чувал ни един техен микрофон така че абе ако разбираш е хубаво да ги чуеш ако не, е хубаво някой да те чуе, но ако ти ша слушаш недей да отидеш да чуеш и айде, по-добре чуй прецени харесай си няколко неща на др ден пак ги чуй и така. аз лично не харесвам shure ама тва си е лично мнение.

 

пп не харесвам pg58 да тва е което не харесвам и не знам що всички само него избират

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става дума за на живо. Казвайте конкретни модели моля, и по възможност впечатления, характерстики...

Aми разходи се малко,да речем до темата"Някой да си има микрофон?"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти!Значи за живо пеене най-добрите микрофони са Shure sm58, но с тази разлика,че трябва да е произведен в америка.Тези микрофони са доста скъпи:)!Може и друг модел на Shure.Beta 58 също е готин.Аз лично ползвам микрофон на Sennheiser.Модела е Sennheiser Evolution 855.Много съм доволен!За съжаление от горепосочените микрофони няма евтини:)За 200 лв можеш да си вземеш микрофон на старо,който също ще ти върши перфектна работа.

 

P.S. Това е мое лично мнение!Ако някой мисли по друг начин си е прав за себе си :D Аиде със здраве!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти!Значи за живо пеене най-добрите микрофони са Shure sm58, но с тази разлика,че трябва да е произведен в америка.Тези микрофони са доста скъпи:)!Може и друг модел на Shure.Beta 58 също е готин.Аз лично ползвам микрофон на Sennheiser.Модела е Sennheiser Evolution 855.Много съм доволен!За съжаление от горепосочените микрофони няма евтини:)За 200 лв можеш да си вземеш микрофон на старо,който също ще ти върши перфектна работа.

 

P.S. Това е мое лично мнение!Ако някой мисли по друг начин си е прав за себе си ;) Аиде със здраве!

Аз нямам нищо против личното ти мнение,само да те попитам -пял ли си на SM,който е произведен в щатите и на такъв, който е произведен в Мексико,тоест чеквал ли си ги,ако да напиши подробности за разлика или съответна прилика в звученето им.Темата не е за това,но инетреса да чуя нещо ново ме изкушава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз нямам нищо против личното ти мнение,само да те попитам -пял ли си на SM,който е произведен в щатите и на такъв, който е произведен в Мексико,тоест чеквал ли си ги,ако да напиши подробности за разлика или съответна прилика в звученето им.Темата не е за това,но инетреса да чуя нещо ново ме изкушава.

Пял съм на sm58 произведена в САЩ,дори съм отварял микрофона и съм разглеждал шпулата.Имам 545 made in USA и смея да твърдя,че като татко на 57-цата е много достоен да го измести,заради факта че е правен от правилните хора!Падал е 100 пъти и все още нищо му няма,а се самнявам ако падне тази мексиканска ху*ня на теракот дали ще оживее :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз нямам нищо против личното ти мнение,само да те попитам -пял ли си на SM,който е произведен в щатите и на такъв, който е произведен в Мексико,тоест чеквал ли си ги,ако да напиши подробности за разлика или съответна прилика в звученето им.Темата не е за това,но инетреса да чуя нещо ново ме изкушава.

Пял съм на sm58 произведена в САЩ,дори съм отварял микрофона и съм разглеждал шпулата.Имам 545 made in USA и смея да твърдя,че като татко на 57-цата е много достоен да го измести,заради факта че е правен от правилните хора!Падал е 100 пъти и все още нищо му няма,а се самнявам ако падне тази мексиканска ху*ня на теракот дали ще оживее :)

 

Аз имам Мексиканска ху#ня ..падал е няколко пъти,най сериозния беше по едно стълбище....5..6 метра измина,работи като нов!

Иначе питах дали разлика откриваш между двата в звука ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам висок глас - сопран. Какъв микрофон за около 200 лева бихте ми препоръчали? Ако знаете дайте и характеристики.

Мерси на всички. :)

Иван беше написал нещо много вярно. Ако искаш нещо което да ти харесва няма точна формулар отива се н амясто и пробваш.

Иначе микрофони като АКГ Електровойс Зенхайзер Шуър ще ти свършат работа - естествено която и да е фирмата не трябва да има минимум 18КХц

 

От 4-те марки Зенхайзер започват от най висока ценанякъде от 280лв.

Най-голям избор да отидеш и да пробваш има в динакорд на 5-те кьошета.

Отиваш и ги почваш.

Кот съвет от мен тествай Кобалт серията на елекровойс.

 

ААААААААААААААААААААААААААААААААААА

Забравих нещо много важно :read:

 

Шарк арт продават микрофони Аудиотехника и ДБ Тек.

 

Аудиотехниката съм ги пробвал просто за тия пари са върха

Сравнявал съм един за 220лв. със СМ58 и ми харесва повечеот Шуъра

 

Ако те интересува мога да ти кажа и модела

 

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 months later...
преди да са ме заплюли/ не че и така няма ама/ да се поправя не pg58 а sm58

Ми защото е един от най-добрите и не е много скъп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.