Jump to content
Българският форум за музиканти

Пищене при запис


soundcare

Recommended Posts

Възрзал съм аутпута който е за слушалки на casio cdp200r с 1.4 кабел към maudio fast track в guitar/inst. инпута и се получава някакво пищене.

Когато го вкарам в хлр входа на картатра го няма пищенето.Има ли как това пищене да изчезне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е особено правилно това което правиш. Изхода за слушалки е предназначен да включваш слушалки. Инструменталният вход е предназначен да включваш инструмент. Ако все пак искаш да записваш звука от клавира и нямаш друг начин (не знам какви други входове/изходи има налични), трябва да включиш стерео жак в изхода за слушалки, като от него вземеш само единия канал и го вкараш в линеен вход на звуковата карта. При този вариант е хубаво клавира да изкарва моно сигнал, че да е еднакъв сигнала в двата канала на изхода за слушалки. Този вариант също не е напълно редно да се прави, не гарантирам че няма да се оплеска нещо, но е по-добрата алтернатива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възрзал съм аутпута ИЗХОДА , който е за слушалки на casio cdp200r с 1.4 ??? кабел към maudio fast track в guitar/inst. инпута входа и се получава някакво пищене.

Когато го вкарам в хлр XLR входа на картатра го няма пищенето.Има ли как това пищене да изчезне.

Трудно може да се определи от разстояние защо има пищене.

1. вариант - може да се получи, ако кабелът дава накъсо един от стерео изходите.

2. изходното ниво от изхода може да е прекалено силно за входа, към който изпраща сигнала и да претоварва входото стъпало.

Допълнително потвърждение за подобно поведение има фактът, че в XLR входа, който е за по-високо ниво, няма проблем.

Изходът за слушалки е и за линеен изход по данни от фирмата:

Phones/Output jack: Stereo standard jack; Output Impedance: 200Ω, Output Voltage: 1.5 V (RMS) MAX

 

Има още един вариант - наличие на земни кръгове (ground loops). Решава се с DI box.

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.Кабелите са наред.

2.Това е единствен изход от клавира и няма други.

 

Проблема се появява когато пусна Logic-a или друга програма която ползва саундкартата като Itunes.Когато картата е в режим само на директ монитор тогава няма това пищене, на мен целта ми е да го запиша с Logic.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да нямаш проблем с драйвърите? Когато записваш микрофон или китара примерно, става ли така?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За микрофона използвам XLR входа и нямам проблеми,а с китара или др. не съм пробвал.И на мен ми се струва,че най-може да е от драйвера, защото в XLR входа няма проблем с микрофона и клавира когато ги вкарам.В него обаче не излиза добре звука от клавира,защото предполагам е за микрофон предназначен.

 

Май не съм единствен с проблема.Същият проблем и при мен.

Ето ТУК

spikes.jpg

 

Намерих Проблема

Проблема идва от USB кабела на клавира които е вързан с компютъра.Когато махнах кабела всичко стана ОК.Пробвах и с други USB кабели, но все същата история.Няма значение така ме устройва - все пак искам да запиша от аудиото на клавира тъй,че така ме устройва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^ Не си намерил проблема, а симптома, така, че имай едно наум, че може да избие подобен проблем в различни други ситуации.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да прав си, но този проблем ми го прави на компютър и лаптоп.Реших, че може да е от драйвърите на компютъра или да не е заземен и за това да бучи,но щом избуча и на лаптопа - няма какво да го мъча и без това тази клавиатура няма нормални изходи и най-вероятно не е предназначена за тази цел а за по-юзърска.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.