Jump to content
Българският форум за музиканти

Забранена песен


Recommended Posts

Поздрав към всички! Да кажем сбогом на "Циганското лято" с тази наша песен от преди 32 години!

 

Въпреки че е записана в 1-во студио на Националното радио комисията забрани излъчването и. Вероятно заради агресивното пеене и аранжимент, недопустими в онова време.

Извинете ме за лошото качество на записа, но в архива на Радиото не беше открита и си позволих да ползвам запис, презаписван от касета.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=T-_-GJ6pVW0#!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:godbless: :godbless: :godbless: Супер яко !!!

Благодаря ти , че ме върна с 30одини назад,имал съм щастието да слушам групата на живо !

Даже се бъзикахме с приятелите да ли няма да заключат в милицията ,че слушаме империалистически песни създадени от капитализму....... :greenball::crying::excl:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знаеш ли сетих че "Фоноекпрес" имаше май една песен "Късни спомени" та точно това се случи с мен като чух забранената песен, мамка им на милиционерите !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Измислено, изсвирено, аранжирано и изпято изцяло в стила на Юрая Хийп. Имам предвид рокгрупата, а не Дикенсовия герой. Просто констатирам, нито е комплимент, нито забележка.

Може би песента е била забранена, защото "Сигнал" са имали специални права върху свиренето на Юрая Хийп в гранииците на България. /Последното е сарказъм./

Редактирано от yotzzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правих аранжимента с мисълта да издържи 100 години. Първата трета от годините минаха...

Измислих задължителния риф - Слънце.

Началната китарна фраза изсвирих в Дориан (но не Грей - героят на Оскар Уайлд) мод (но не модератор, а вид). :)

Низходяща секвенция в Ла Дорийски с Фа#.

Ми-Сооол.........Ми-Сол-Ре.....Фа#-До.....Ми......Ла-Дооо-Лааа

Нещо като:

"Ма-лиии...........как-ва ли........пе-сен......ще......из-леее-зеее"

Основната конструкция е от верижни синкопи, модерни за времето, но днес не са демоде.

Има част Middle Eight и многократно повтарящ се рефрен за финал.

Юксел се раздаде на 100% в неговия неповторим натюрел и му завидяха. То си е за завиждане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.