Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем с грифа май...


Recommended Posts

Здрасти! ;)

Тия дни реших да си снижа струните спрямо грифа (блях така имам чувството, че не свиря на китара деа, ама е по-лесно) и забелязах, че когато натисна 14 прагче, струната бие на 15... странният момент е, че около 6-8 прагче, където обикновено бие, когато има проблеми с тръс рода, няма никакъв проблем. Дали ми е изкривен грифа, не съм пробвал да човъркам тръс-а - както съм разбирач в тая област да не взема съвсем да си направя китарката на нищо. Другото нещо, което ми хрумва като възможен проблем е, че прагчетата вече трябва да се сменят и 14 се е изтъркало прекалено много... хелп? Моля? ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Предполагам че трябва освен бриджа да префасонираш да оправиш и нъта... :lol: Overdrive май беше човъркал някъв орфей и му беше сложил къстъм нът с различна ширина за всяка струна :lol: А може и просто да си снижил преклаено много струните и да се променя драстично дължината на вълната при трептене и затва да ти фалшивее :metalist:

Редактирано от vlex
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали му фалшивее, казва само за биене на прагчета. Може да е необходимо леко да се врътне тръсрод-а, а може и прагчетата да не са в ред. Също така е възможно грифа да е получил някви локални кривини от огъване.

Като идваш насам ще я поогледам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Moже грешно да не съм вдянал като хората, но разбрах че на 14 прагче вади 15... Ся като препрочитам мнението се чудя с кво са ме ударили в родилното че толко бавно топля :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като съм на 14 струната бие в 15 :lol:

иначе аз точно си мисля - или локално изкривяване, или нещо с тръс рода, или - надявам се - прагчето се е похабило

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.