Jump to content
Българският форум за музиканти

Yamaha Rbx374


kukuman

Recommended Posts

тъй

интересувам се от yamaha rbx374

кажете каде в София може да се намери и някаква цена естествено

очаквам и лични мнения и впичатления ако имате

 

аз мисля че съм я виждал в динакорд ама не съм напълно сигурен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз и бях навит ама сигурно е кум 600 700 лева китарката е добра с активна електронка и готини адапторчета (нишо нз за нея)

 

 

 

 

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повече може да е около 600лв. Максимум. Пипаш. гледаш, пробваш и ако ти хареса, взимаш - който не знае може само това да каже. Иначе можеш горе долу да се ориентираш, писано е в стари теми за 375тицата, имаме и доволен собственик(mefistofel).

Официален вносител на Ямаха са само Динакорд - на друго място се съмнявам. Магазинът знаеш къде е. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Еми то и ти можеш да кажеш нещо :) за този бас а и имаш по голям опит пипал си повече басове.

Това което аз мога да кажа е че е цена-качество-визия са страхотно балансирани.

Би могъл да си вземеш и винтаж от РФ на по ниска цена, но нямат тази красота, можеби зависи от вкуса.

Ямахата си има специфичния глух тон, иначе с един преамп или по хубав усилвател е страхотно. Аз лично имам проблеми по репетиционните, не навсякъде звучи добре, странното е че линеино към пулта няма проблеми.

А и активната му електроника е в голяма помощ ако имаше да регулираш и средата щеше да супер ама за 700лв. толкоз.

Аз не съжелявам че го взех, но трябва да се прецени какъв звук се търси защото не става за всички стилове музика.

Това е личното ми мнение.

Редактирано от Ianko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи - поиграй си повечко с корекциите и няма да имаш проблем.Аз лично съм много доволен от Ямахата във всяко едно отношение - не отстъпва на басове в ценови клас над 1000 лв ни най-малко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

М да с игране си става но има моменти когато е най добре да имаш един хубав преамп и директно в пулта отколкото мъката през кубе, защото много пъти през кубе което няма -10дб вхот или вхот за активна електроника криви много яко. Но през Б100-чката която имам звука си е страхотен.

Иначе съм съгласен че не отстъпва :) въпреки че би могло да се сложат някакви по хубави адаптери.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Е,нали се сещащ,че няма как да звучи с едни и същи настройки навсякъде.

 

Edit: И к'ъв,по ангелите,е тоя "вход за активна електроника" ?! :)

Редактирано от Mephistofel
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Активната електроника обикновено дава по-високо ниво на изхода и за да не претоварва се включва във вход с по-ниска чувствителност. При липса на такъв можеш да намалиш нивото от "Master volume"-потенциометъра на самия бас.

 

Ianкo, след като ти харесва в централно проблемът е по-скоро в бас апаратурите по репетиционните, отколкото в самия бас. А предусилветел ти трябва, ако искаш да промениш звука по някакъв начин, иначе всеки активен инструмент може да се включи в пулт без никакви проблеми :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Активната електроника обикновено дава по-високо ниво на изхода и за да не претоварва се включва във вход с по-ниска чувствителност. При липса на такъв можеш да намалиш нивото от "Master volume"-потенциометъра на самия бас.

Това ясно,мен ми беше интересно наименованието "вход за активна електроника". :)

 

П.П. Янко,пич,no offense,просто ми стана забавно. :godbless: И колегата разбойник е много прав във втората част на изказването си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

No offense споко. :beer:

Еми като в М&Д кубето има едно копче Passive/Active ако си го виждал като го цъкнеш и ти намаля звука. Просто го пообърках с вход сори :cheers:

А иначе с намалянето от китарата не го знаех трябва да пробвам за пръв път съм с активна електроника.

10х

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

kukuman,продавам yamaha rbx374 черен,с активна електроника.Преди няколко месеца го купих за 580лв. от Динакорд.

Много съм доволен от него,но си купих 5 струнен и спешно трябва да продам yamaha-та.Цената е 500лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.