Jump to content
Българският форум за музиканти

коя китара


visocki

Recommended Posts

Така днес ми падна некой лев и аз ся дранкам на кремона и си тарся нещо ново до 130 лв.Видях тука в Бурас в един магазин някви руски китари каквоще кажете не помня марката.Бяха с найлонови струни.Стават ли за начинаещ а китарата е класическа мисля.Някакви сайтове за БГ магазини има ли .От които може да си поръчаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Класически китари с найлонови струни има във всеки уважаващ себе си магазин, за около 100 лв, така че можеш да избираш навсякъде. А иначе за руските китари да ти кажа, и българските класически стават поне за нашия стандарт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако са стари руски китари - най вероятно НЕ СТАВАТ.

 

Вземи си някаква по-хубавка новичка китара, ако наистина не можеш да предцениш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

как стари пич говоря ти за китара с найлонови струни чисто нова мисля че беше с некво руско име.A ако си взема с найлонови мога ли после да си сложа стоманени.

Редактирано от visocki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ами не знаеш ли какво значи "вярна" китара?

 

Значи всички тонове по грифа да са верни, и да не са нито по-високи, нито по-ниски отколкото трябва.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mарката е белгийска и общо с Русия имат само в "и"-то :)

 

А тва че вероятно твойта е ефтина и правена в китай е отделен въпрос

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тогава не ти трябва класическа китара, а ти трябва акустична, защото под "на маса" аз разбирам "в не особено тиха и кротка компания" :) По-добре търси такава, която е направена за метални струни. И на Stagg акустичните китари са перфектни като за тази цел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.