Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

- Кое е най-важното нещо за вас?

- Имате ли мечта?

- Имате ли план как да я постигнете? (ако “Да”, защо мислите, че ще проработи, ако “Не” как мислите да я постигнете без план?)

- Готови ли сте да се борите за нея? (да ядете лайна например?)

 

- Колко пари смятате, че ще изкарвате някога от музика? (как и защо?)

 

- Имате ли нещо против да зарежете удобния начин на живот за няколко години? Готови ли сте за това?

 

- Лесно ли си създавате приятели?

 

- Харесвате ли обществата?

- Искате ли да сте известни? Какво бихте избрали – пари или слава?

- Променя ли се свиренето ви когато някой музикант влезе в клуба?

- Готови ли сте да се занимавате с политиката на бизнеса?

- Готови ли сте да научите повече за музиката и шоубизнеса като цяло?

- Готови ли сте да научите повече за бизнеса като цяло?

- Интересувате ли се от създаване и въвеждане на нови методи в работната среда?

- Можете ли да се вглеждате в “цялостната картина”?

- Готови ли сте да “убивате” богове и да свалите някои от вашите идоли от пиедесталите им?

- Готови ли сте да понесете разочарованието?

- Готови ли сте да откривате?

- Готови ли сте да зарежете накои неща с цел осигуряване на пространство за нови?

 

Няколко полезни цитата:

 

-“Не вярвайте на реклама и шумна публичност”

- “Мислете различно” (Супер мото!)

- “Просто го направете” (Още едно)

- “колкото повече работите, толкова по-щастливи ставате”

 

Изясняване на митовете

 

- Има милиони барабанисти опитващи да успеят......Глупости

- Има милиони барабанисти, но само няколко наистина опитват да успеят....Истина

- Трябва да си чудовище за да успееш....Глупости

- Трябва да се стегнеш ама яката....Вярно

- Никой няма да те чака.....Вярно

- Тия са виждали и чували всичко....Глупости

- Никога няма да направиш сериозни мангизи като сайдмен....90% Вярно

- В света има доста повече музикални училища отколкото клубове за свирене....Вярно

 

 

Jojo Mayer е човека :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ееее....

Евала Колъо!!!

То това не се отнася само за барабанистите а и за всички останали музиканти като цяло!!! Трябва много мотивация, дисциплина, самоконтрол и не на последно място много ама много инат, за да продалжаваш напред въпреки всички трудности изпречили се на пътят ти!!!

Много яка статия!!!

Евала че си я публикувал!!!

10 000 x :):):):):):):):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

- Имате ли нещо против да зарежете удобния начин на живот за няколко години? Готови ли сте за това? - ей тва е една от най-главните причини неуспелите музиканти да са неуспели и е нещото, което спъва много още преди да разберат дали са успели или неуспели музиканти.

Като цяло Обаче на повечето ти въпроси трябва да се отговори със "да" и "не" и да се търси някакъв баланс. Баланс трябва да се търси и в зарязването на удобния начин на живот..., щото тея дето нищо не променят в ежедневието си и не пропускат и една бира и "пари за глупости не дават" е ясно че не успяват, само че съм виждал и такива ( всъщност е такъв :P ), които са дали буквално всичко за постигането на тази мечта и са се лишили от страшно много неща и отново не са там, където искат да бъдат :godbless: ...

 

П.П. А пък наистина едно от най-верните от твърденията е това, че повечето барабанисти/музиканти не се опитват истински да успеят и тоя форум го доказва доста добре :read:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакайте сега, мотивацията за свирене е доста различна...може да свириш професионално, демек това да ти е работата - да учиш музика или да свириш, за да печелиш пари; може да свириш с амбицията да станеш много добър и да вървиш нагоре; да свириш просто от удоволствие и за удоволствие; освен това "успяването" е доста сложно нещо и за него не е нужно да си просто добър.

Иначе всичко е въпрос на приоритети - ако ти се пие бира повече отколкото ти се упражнява, ами значи не те тегли толкова да успееш в музиката и не ти е на първо място.

та доста са различни нещата де...

А и как пък точно прецени, че хората тук били неуспели? Аз доста знам, чийто успех си е доста добър за нашите стандарти, че и не само за тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, което написах в П.П.-то не казвам че е само лошо... има си и добри страни. Ти го оспорваш и казваш, че познаваш доста хора тук, които са успели за нашите стандарти, та дори и отгоре... Аз мисля че тези хора по-скоро не пишат в този форум. Даже си мисля, че форума може да се сравни и с бирата :godbless: . Човек като не може да прежали бирата, той по-скоро не може прежали лафчето на по бира, лафчето го има и тука. Общо взето тоя форум си е крастата на всички дето пишат вътре. Зарибявка си е :P Ама представяш ли си тиа дето са с по 1000 и кусур мнения ако си бяха употребили времето за свирене вместо във форума. Може да съм в грешка ама като си говорим за мечти си мисля, че и този форум може да се окаже пречка за някои по желания път нагоре.

Темата за различните амбиции на музикантите е доста интересна. Аз мисля, че не може някой да се захване с музика и да не си помисли поне за момент за слава и пачка. Просто мисл

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не не, не етака...със задължителното мислене за слава и пачка...това са мечти на младостта, после нещата се променят...за някои. Колкото до успелите тук - ами не си много прав за тези с 1000 мнения и отгоре, най-малкото защото когато човек не свири, прави различни неща, които го отмарят - пие кафета, излиза, чете, пише, яде, спи...или пише във форума...така че това не е препятствие към упражняването и респективно надобряването. аз докато гледам сега финала си упражнявам ръцете...а сега е полувреме :)

После да не говорим за огромната полза от форума що се отнася до непознати имена, които чуваш тук, намираш си, слушаш, обогатяваш се и интелектуално, и инструментално.

По-успелите често са по-заети и затова пишат по-малко, но те уверявам,ч е тук има не един и двама :)

И това са само тези, които познавам...ами другите момци...

Нали бре колеги? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло Обаче на повечето ти въпроси трябва да се отговори със "да" и "не" и да се търси някакъв баланс.

 

Значи тия неща не съм ги мислил аз :) а един пич, Jojo Mayer се казва...свири на барабани...и това е извадка от негов отговор на мейл...той също така казва, че в повечето случаи е по-важно да имаш въпросите, а не отговорите.

 

Това го пуснах щото поне мен ме мотивира и ми помага да си изясня някои неща....и си викам чакай да го видят и другите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да де, ма се чудя това дали засяга само барабанисти или по-скоро всички музиканти? Тоест, дали мястото на темата не е в Говорилня?

Иначе въпросите са хубави, макар и малко крайни.

Поздрави

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Винаги съм мислил, че Тъпото копеле всъщност е доста остро. Сега вече се убедих!!! :):):D:) Колкото до юношата, който раздава съвети - братко, ако само свирехме и не посещавахме форума, щяхме да делясаме и превъртиме тотално. Има си време за свирене, време за форум, време за поркане, време за жени. А Тъпото копеле - Президент!!! :D

Редактирано от imperor
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги съм мислил, че Тъпото копеле всъщност е доста остро. Сега вече се убедих!!! :D:):):) Колкото до юношата, който раздава съвети - братко, ако само свирехме и не посещавахме форума, щяхме да делясаме и превъртиме тотално. Има си време за свирене, време за форум, време за поркане, време за жени. А Тъпото копеле - Президент!!! :)

:D:D:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Може да прозвучи изтъркано и не толкова (по американски) мотивирано от типа -"Силата е в теб, работи усилено и мечтай и света ще е твой" моите мечти са:

1. Да изтръпвам, когато свиря.

2. Да изтръпвам, когато ми хареса как други хора правят музика.

3. Да правя музика, която слага всичко на мястото си.

 

Имаше един много хубав филм, в който питаха: "Музиката за вас крайна цел ли е или средство за достигане на крайна цел?

 

Смятам, тези 3 неща за мои мечти и може би не всеки ден се старая да ги достигам , но през повечето време го правя. Някой хитрец сега ще каже: "А ти като искаш да изтръпваш, що просто не си спреш парното?" Ами усещането е друго приятелю, различно е от всичко физическо. Живея точно за тези моменти в които всичко се нарежда, пък било и то само за един припев време.

Редактирано от Paliev The Butcher
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво Палиев,

точно така е. И точно тези трите са най-важни...а как го постигаш си е на всекиму негова работа :)

И изобщо не е изтъркано :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Конфуций е казал-намери си такава работа, която ти доставя удоволствие и цял живот няма да работиш

Редактирано от evans
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.