Jump to content
Българският форум за музиканти

Ретюб на Engl Screamer 50


Recommended Posts

Здравейте. Имам Engl Screamer 50 и ми се струва, че гейна му е значително малко като за хай-гейн амп. По някога ми се налага да свиря доста сола "цяла вечер" и започнах да се измарям, от гледна точка на това, че голямо блъскане и натискане за да излизат нещата. Колкото до дължината на тона , доста малко. Все едно един ДС-1 на босс в чистия канал - нещо такова се получава. Та лампите в момента са следните V1-Fender , V2-EH, V3-RUBY, V4 - JJ , V5,V6 - EH. Та пробвах да врътна V1,V2 и V3 по всички комбинации, разлика почти няма. Тъй като нямам възможност да купя лампи и да пробвам , трябва направо да поръчам някакви по хаи-геин. V5 и V6 взеха да се изхабяват и от вибрациите започна да се чува леко от тях през говорителя. Засега карат но и тях трябва да ги сменя. Та какво ще ме посъветвате.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единствения възможен съвет е да не се занимаваш с глупости.

Подходът е крайно неправилен.

 

Няма HI-GAIN лампи, освен в маркетинговите агенции. За тях хора, които не разбират са манна небесна, могат да ги шушкат както си искат...

 

Единственият правилен вариант е да се направи диагностика на усилвателя и да се разбере има ли проблем или е само в субективната переценка на китариста, в китарата, в тоноизвлиането и т.н.

Ако обаче си се навил да се правиш на майстор, резултатът ще е с предизвестен край.

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това щях да кажа и аз - че има разлика в лампите - има - когато си разменя моите на чистия канал и драйва, се усещя някаква съвсем малка разлика в гейна, но определено щом при теб е дразнещо, няма да помогне - търси проблема другаде - китара с нисък аутпут, прецакани кабели, нещо по веригата, което намаля сигнала. Другия вариант е да има повреда в самия амп, или пък да си му объркал настройките. А въобще сигурен ли си, че ампа има толкова гейн, колкото ти се иска? Ако е последния вариант - напъни го с буустер някакъв

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е решен. Оказа се , че V1 е на път, и затова е паднало нивото на гейна толкова много. Намерих начин да пробвам с няколко лампи. Всеки сам си вади заключенията. ;) ...айде ...със здраве...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а м/у другото , някой ако не вярва , че има лампи които кривят значително повече от други - да заповяда. Предоставям китари за тест и съответния амп. Тъй , че да не се спори тук за глупости и да излисваме романи и загубено време...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.