Jump to content
Българският форум за музиканти

Търси се една машинка


Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Търся едно животно.

От едната страна е шмиргел за железария, а от другата има стационарен лентов шлайф за пилене на дъски. Много удобно за шлайфане на дълги цепеници, за изобляне на ръбове, а си мисля, че с него може да се направят и изобляне и радиус на фингърборд или задна част на гриф.

 

Кефи - хем шмиргел, хем лентов шлайф, хем евтино.

 

Ето го животното:

rd-bg05.jpg

 

На снимката е произведено от фирмата Raider (българско-китайско менте).

Ходих в представителството им във Велико Търново, но там един заекващ киликанзер ми се скара защо я питам за нещо, което тя не е виждала.

Както и да е.

Някой виждал ли е такива в МЕТRO, Praktiker, Mr. Bricolage и прочее?

Може и на друга фирма, разбира се.

На какви пари?

Мерси!

 

ЕДИТ:

Колкото по-менте и по-евтино, толкова по-добре. :ph34r:

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Нещо не съм съгласен с последното изречение. :bravo: Безопасността не е за пренебрегване. Майната му на това, че колкото по-евтино, толкова по-некачествено и че в някои случаи двигателят има толкова мощ колкото му трябва само да врътне на свободно, като му дадеш работа, да се "напъне" малко издъхва, но няма да е хубаво да хвръкне някоя част и...да направи лоши работи.

 

Иначе в Практикер до колкото си спомням има някакви такива работи. Баща ми на скоро си взе едно малко шмиргелче и едно малко ъглошлайфче, та би трябвало и нещо от сорта да има.

Редактирано от SomeoneElse
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе то шмиргели и ъглошлайфи дал господ, но не за тях беше питането. :bravo:

Моля, хората, които не са запознати с тези шлайфове да не дават компетентни мнения, базирани на догадки и предположения.

 

Машинки като тази, която търся се намират много трудно, затова питам.

 

Да, наистина, наглед е едно голямо нищо и половина - чиста проба шмиргел с лента от едната страна, но няма традиции за стационарни шлайфове в България и затова никой не ги търси / предлага тази комбинация. :blink:

 

А относно безопасността на ментетата - споко, всеки път, когато си купя електрически инструмент менте, първо го отварям и правя некои "подобрения". ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля, че такава машинка ще ти свърши работа за това, за което си намисил да я използваш. Използваемата площ от лентата е много малка, а самата машинка е маломощна. Според мен си вземи един нормален лентов шлайф, ще ти върши много по-добра работа, а и по-лесно се намират консумативи за него. Мисля, че са приблизително еднакви като цена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пакмане, ако имаш предвид ръчен лентов шлайф, то при него трябва да си играя да му правя специална стойка, за да стане стационарен и да се занимавам с куп други неща като натъкмяване на наклона и прочее, докато при тази машинка си има настройки и всичко ти е нагласено - включваш и почваш да пилиш. :)

А да не забравяме, че при нея за същите пари получаваш и ШМИРГЕЛ, който също върши полезна работа за много неща.

Мощността не ме притеснява - няма да я товаря кой знае колко, а може и да и сменя двигателя с по-мощен, защото ми се търкалят няколко такива на вилата.

 

Ти мяркал ли си подобни шмиргелошлайфове по супермаркетите?

В коя верига? Кач пара?

Мерси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Мяркал съм, но точна цена не си спомням. Следващият път като обикалям ще видя и ще ти кажа. Все пак мисля че няма да е зле да се огледаш и за друг вариант, тъй като приложението на въпросния шлайф е съвсем друго.

А ако искаш да изглаждаш ръбове и 'чела' на дъски, няма да ти свърши работа нито тази машинка, нито лентовия шлайф.

Редактирано от pacman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

110 лв. е цената в Бриколаж; размерите на лентовата част наистина са доста малки - плочката, над която се движи лентата е не повече от 10х4 см, така че освен за шлайфане на дребни метални части, друго приложение за тази машинка едва ли може да се намери.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много! :)

А коланът от шкурка като на ръчните ли е или е некфо префърцунено гумно?

Марката, която си видял Raider ли беше или друг някакъв ментак?

Май ше взема едно от тези, най-вече заради шмиргела.

Ще пообиколя из Варната да видя кво има по Брико и Практикер.

 

Те и тук строят МЕТРО и Практикер (който ще е на 100 метра от нас), но маркетите ще са готови чак към септември, демек, докато ги построят, аз ше се пенсионирам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лентата не беше точно като на ръчен шлайф - доста по-тясна е и като че ли по-дълга

'Марката' беше Raider, да :virtuoz:

А обикновените шмиргели, аналогични, но без лента бяха около 35 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дааа, значи ще е ходене по мъките да се намерят ленти за това менте. ;)

Друг вариант е да си ги правя сам, ама след като съм дал 110 лева не е редно да се занимавам с лепене на шкурка, та белким тръгне машината.

Нещо ме напусна ентусиазма, ама де да видим...

Междудругото, намерих място във ВТ, където ги продават за 93 лева (производство на Raider). Нямаха в наличност, ама казаха, че ще ми доставят, ако поискам.

 

Не мога да разбера защо лентовият шлайф оскъпява толкова цялото комбо.

Обикновените шмиргели са по 25-30 лева в МЕТРО, а тези две ролки, дето дътжат лентата излиза, че струват към 70-80 лева. :virtuoz:

Дали не се продават няйъде само приставки за стационарен лентов шлайф, които да закачиш на шмиргел или на обикновен двигател и да ти излезе по-тънко? :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.