Jump to content
Българският форум за музиканти

Как бихте изсвирили...


Ground

Recommended Posts

Имам една дилема - как да изсвиря с перцето основния риф от парчето на Audioslave - Show Me How To Live.

Китарата е в Drop D и проблемът ми е с първите четири тона. По конкретно, дали да ги свиря със sweep, или с alternate пикинг. В момента се опитвам да ки свиря само надолу, като между всеки тон китката ми прави и движение нагоре, като така постигам повече тяга, но пък мажа от некадърност.

Вие как бихте го изсвирили, и кое според вас е правилния подход, в смисъл, коя от горепосочените техники не би била подходяща в случая, и защо?

 

Парчето:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свири го, както можеш и както ти е по удобно. Просто си изчисти свиренето ;)

Редактирано от agrogrind
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^Не съм сигурен, че разбрах, тоест не го свириш на 3 струни? (съжалявам ако е тъп въпросът)

 

^То в крайна сметка така се получава. Просто ми беше интересно дали някой друг би го свирил по различен начин от тип Хетфилд(само на доле), както го правя в момента. Обикновенно това го ползвам за джъ-гъ-джъ на 6-та струна и ми е нетипично за арпеж на три струни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не - първата форма си е на 3 струни - почвам със слайд и след това даунпикинг до 4та струна, но останалото го свиря със слайд и легато.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е да, правят го с едно движение надолу.

Аре ше си цикля гладене :)

 

Благодаря ви за помоща!

 

 

Редакция: Всъщност, май втория тон е с хамър он и и свирят само 5-та и 4-та с перце. Така ми се получава доста по-добре

Редактирано от Ground
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.