Jump to content
Българският форум за музиканти

Замазването..


MDFk

Recommended Posts

А за свестен нойзгейт и компресор мислил ли си?

при компресия нещата се влошават.а нойз-гейта е на 10-15 от 35 мах..

знам ли.. де да беше само от ефекта..щот' определено не е..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сетих се за нещо друго. Пробвай да регулираш разстоянието от адаптерите до струните. Може да е от това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аре, пак професорът да се намеси!

 

Ма пак ше си говорим за постановка, де. Та така, пробвай да изсвириш даден пасаж с дланта ня дясната ти ръка опряна точно върху магарето, там където струната започва да вибрира. Сега изсвири същия пасаж, но дясната ръка лекя премести в посока към ключовете, ....... ако трябва още малко я придвижи наляво.

 

Надявам се да усети магическия ефект и формула, с което требе вече да туриме енд на тоз топик.

 

Успехи!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сетих се за нещо друго. Пробвай да регулираш разстоянието от адаптерите до струните. Може да е от това.
много е близко,около 4-5мм,макар 4е съм 4ел 4е така е добре..ако не да дигам :)
Та така, пробвай да изсвириш даден пасаж с дланта ня дясната ти ръка опряна точно върху магарето, там където струната започва да вибрира. Сега изсвири същия пасаж, но дясната ръка лекя премести в посока към ключовете, ....... ако трябва още малко я придвижи наляво.

 

Надявам се да усети магическия ефект и формула, с което требе вече да туриме енд на тоз топик.

 

10х..ще пробвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, по-скоро ще ти триаа да ги свалиш, щом са прекалено чувствителни - тоест да увеличиш разстоянието.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, по-скоро ще ти триаа да ги свалиш, щом са прекалено чувствителни - тоест да увеличиш разстоянието.
така и предположих..преди седмица съм ги вдигнал;проблема е 4е и тогава звуковите бъгове са си там..НО..за експириънса ще ги върна с 2-3мм.. Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След промените които нанесох резултатите са следните:

свалих адаптерите докрай,по4нах да издирвам "маги4есното място"..и установих 4е съм го открил.НО проблемът ми е то4но в ъгъла,под който лявата ми ръка натиска струните - много е малък.трябва да се нау4а да държа ръката си под по-голям ъгъл(ок.90градуса)и тогава излишните звуци ще намалеят;в комбинация с доброто заглушаване от дясната о4акавм добри резултати скоро.

Пак благодаря на вси4ки за съветите.

Който смята 4е още нещо си струва,да драсне ред-два... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пс.интересно е,4е туй вкарване на външни звуци се полу4ава само като свиря на 1ва,2ра,3та струна.. :think: ина4е вси4ко си е ОК..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:exclaim: не споменах 4е и сега има подобрение,но не е такова каквото искам,т.е. кат' посвиря още шъ съ полу4и.. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да,то4но това мисля 4е е..а и май не съм свикнал да държа дясната си ръка върху флойда - мърдам си много ръката като се замисля..да се еба у тъпата самоуко-слухарска глАва!!! :bravo::D:bravo:

 

edit: :wall: :wall: :wall:

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак казвам - самоученето е за ора, дето се кефат да имат големи гадни ядове :D

верно си е ама 4ак сега го осъзнавам..в реалния му размер.. :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.