Jump to content
Българският форум за музиканти

Carly Rae Jepsen - Call Me Maybe


alexibebov

Recommended Posts

Та, какво се случва тук? Това кавър ли е и Кой на какво е направил кавър? Само китарата ли е на "кавър" или и вокала?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали е точно кавър и как се води, но вокала си е оригиналния на момата, китарите и баста съм ги записал аз, а барабаните съм ги писал на Steven Slate Dums

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kак успя да отделиш вокалния трак от парчето?

Много стегнато, харесва ми повече от оригинала :))

 

P.S. Брутално соло !

 

P.P.S. След четвъртото слушане: я й го пращай на момата и й искай един дебел хонорар! Да си преиздава албума с твоята версия !

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Де да можех да отделям вокалите...., ама не става. Има разни сайтове с акапели, аз ги тегля от един руски, но не знам дали мога да го напиша тук щото веднъж вече админите ми се скараха че давам такава информация. На Никол Шерцингер пращах едно парче, ама ни хонорар ни нова версия... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо собствено не можеш да получаваш ЛС?

Виждам от линковете в подписа ти, че имаш някаква закачка с админи или членове на форума.

Това ли е причината? След като не можем да го обсъдим само двамата, да занимаем целия форум... :)

 

За вокалите и отделянето им, ясно ми е обречеността на това занимание и затова се изненадах на страхотния резултат.

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Резултата е добър и на мен ми хареса, но би ли разказал, как точно си направил синхронизацията от един "акапел" трак?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам Л.С. както и половната форум, но това е тема на друг разговор... А за синхронизацията на вокалите ще обясня в неделя, че сега пиша от телефон

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да обясня за напасването на вокалите.За целта трябва да се намери темпото на самото парче. Тези на които правя кавъри обикновено са с барабани писани на компютър или

там с квото се пишат барабани, или са записвани с метроном, което доста улеснява работата. Става и с парчета записвани без метроном и с клатене в темпото, но си е доста играчка.

Отварям парчето с кюбейса и му давам зум за да се видят касата и барабанчето - снимка 1. След това режа трака от началото на касата - снимка 2 и го премествам до първия маркер - снимка 3. На снимка 4 се вижда, че при темпо различно от темпото на парчето третата каса се разминава с втория маркер. Сменям темпото докато третата каса застане точно на втория маркер - снимка 5. В случая темпото е - 120, но има и такива с темпо примерно 146.58 и отнемат повече време. След това отварям нов проект с темпо 120, отварям цялото парче и с преместване на трака напред или назад с мишката напасвам коя и да е каса с един от маркерите. После отварям под него трака само с вокалите и по слух и по графиката на траковете го напасвам с горния трак - снимка 6. Пиша барабаните, които вече съвпадат идеално с вокала и почвам да записвам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно. Благодаря ти. Бих те помоли да ми пуснеш линк към сайта с вокални тракове. След като не можеш да получаваш/пращаш ЛС, сме малко в задънена улица. Ако нямаш нищо против, пусни ми мейл на yavorandreev@hotmail.com.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.