Jump to content
Българският форум за музиканти

Ibanez Grg270b? Струва ли си?


Manolev

Recommended Posts

Здравейте колеги!

 

Интересно как, но чак сега разбирам за съществуването на подобен сайт в БГ пространството? Както и да е, от гр. Карлово съм, на 16 години съм, уча в Пловдив, там ходя разбира се и на уроци по ел.китара! Вече направих 6 месеца, не казвам че съм научил много, но все пак, по-добре от нищото! Музикант се става за години, имайки предвид, че всеки от нас трябва да стигне до такава степен, че да осъзнава хармонията на музиката. А това е бая дълъг процес... :think: :D

 

Та да си дойдем на темата! Дойде времето, за да си купя китара!(до сега свирих на една много стара ел.китара, абсолютна тупалка) Спрял съм се на марката Ibanez! Харесвам ги не само като марка, харесвам ги като дизайн, като материалите, от които се правят китарите и съотношението на ЦЕНА:КАЧЕСТВО!

 

Спрял съм се на Ibanez GRG270B! Ето ви малко информация за него:

 

GRG270B_BKN_1P_01.jpg

 

neck type: GRG2 neck

body: Basswood body

fret: Medium frets

bridge: ILT1 bridge

neck pu: PSND1 (H) neck pu

middle pu: PSNDS (S) mid pu

bridge pu: PSND2 (H) bridge pu

 

Естествено, ето и характеристиките за всички серии от RG Tremolo:

 

 

 

* The world's premier metal axe.

* 24-fret, thin, flat and fast Wizard II necks.

* Pickup and pickup placement provide the hard- edged, cutting tone needed for metal and hard rock.

* RGT models feature neck-thru construction for effortless upper fret access, huge tones and long sustain.

* Edge III double-locking trem offers increased durability and stability. The Edge III has original classic Edge feel but with a lower profile saddle for increased comfort.

 

Мисля че изборът не е хич лош! :curse: Можеше и нещо по-скъпо да взема, но имайте предвид, ще изгърмя още 400 лв за процесор с ефектите! Мерси предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 30
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

GRG е най-ниската серия на Ibanez,така че не очаквай чудеса.Все пак - за човек на твоята възраст и с шестмесечен "стаж" е повече от идеална.Успех и да има яко свирене. :curse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си ме разбрал! Ще я купувам чисто нова! 600 лв. е!

Aз останах с впечатление че вече си я купил, може би от този ред:

 

Можеше и нещо по-скъпо да взема

 

Демек минало свършено време :curse:

 

Чесно казано китара за 600 лева с флойд би значило доста ниско качество, марката не е гаранция за качество (за хората които си мислят че ibanez нямат лоша китара), та 3 адаптера и флойд на тая цена ме навяват на мисълта че китарата няма да е много качествена за тия пари.

 

Не че съм свирил на такава че да знам със сигурност но в случая получаваш толкова колкото си платил. Някой хора тук ще ти кажат че тая китара е боклук, но според мен за парите си е съвсем наред.

 

Всеки случай на китарист от 6 месеца ще върши повече от добра работа, предполагам че ще минат поне 2-3 години докато тази китара започне да не ти стига :D И тогава ще си вземеш друга, все пак парите трябва да се въртят :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

petrucci май имаше такава китара :think: каза че е много хубава и си струва :think:

И не само той ...

 

По темата : Китарата не е лоша , изработката е на ниво за цената й , но откъм хардуер и по-точно адаптери и най-вече флойд съм чувал , че не е много добре ... Но предполагам не е болка за умиране впредвид стажа ти .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги!

 

Интересно как, но чак сега разбирам за съществуването на подобен сайт в БГ пространството? Както и да е, от гр. Карлово съм,

Ха да видя един градски :D:D:happy:

Успех в на4инанията и здраво :D:):curse: :guitar: :curse:

;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За флойда знам, че е проблемен малко! Адапторите лесна работа, ще ги сменим, но първите 2-3 месеца мисля да не ги барам! Ще се оръсвам чак тогава за тях! Хубавите адаптори не са евтини, но все пак тези, които съм си харесал ще влезнат като в легло! :happy::D:curse:

 

Като за начало мисля, че бива! Е то всеки иска JS 1200 на Joe Satriani, но всичко с времето, нека не губим надежда... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един съвет Manolev , не продавай Стага . Човек никога не знае каква китара ще му потрябва :D

Вече имам една Флоренция, почти аналогична на Стага, ама няма електроника! Искам 12 струнна, а ако продам Флоренцията няма да ми стигнат парите :curse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

има я и без флойд със 100тина лева някъде по-евтина.

кажете някой хубав ибанез пак от тоя ценови клас към 600 лева най-много,но без флойд.по възможност с 2ини адаптери друго не ми трябва :curse:

Редактирано от Лелдорин
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има я и без флойд със 100тина лева някъде по-евтина.

кажете някой хубав ибанез пак от тоя ценови клас към 600 лева най-много,но без флойд.по възможност с 2ини адаптери друго не ми трябва :curse:

То ако ще пълним темата на човека и аз да питам : Ibanez RG370DX Става ли и има ли някой , който я притежава ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.