Jump to content
Българският форум за музиканти

Ползватели парадидли?


Recommended Posts

От много време имам цял лист със парадидълчета и си ги тренирам но твърде рядко успявам да използвам някое. :think: Сега съм луднал и докато не почна да ги използвам всичките няма се спръ :godbless:.

Та въпроса ми е дали вие ги позлвате както трябва?

Редактирано от Хр_Христов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Стик контрол

Правилен отговор :) . Свири ги с "ходене" - каса, фус, каса, фус. Можеш да свириш и шестнайстини с крака (ако имаш кардан де) и парадидлите отгоре. Когато свириш една фигура от два такта примерно, свири с акценти т.е. веднъж сложи на едната нота акцент, следващия път като свириш фигурата на друга и така. Всичко това влиае след време в/у свиренето на барабаните и идва от самосебе си... поне при мен е така. :P

Редактирано от Danny47
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък ги препоръчвам в комбинация по 2 или 4 такта като във всеки такт се свири различен парадидъл и се акцентира върху един удар. При всяко повторение акцентът се измества с един удар напред,т.е. получава се пермутация. След това същото се прави с 2 акцента,после с 3, 4 и така докато се изсвирят всички възможни комбинации между ръце и акценти. После качваш едната ръка на фуса, другата остава на барабанчето , свириш си една семпла каса на 1 и 3 и се получават много интересни нещица. Препоръчвам го за R&B и Фънк-ориентирано свирене

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за "предпазните" средства е само майтап бре :pray:)

Сори, не се усетих, че е закачка и почнах да прехвърлям варианти за евентуалната "предпазна" употреба на парадидлите. :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе и аз ползвам,ама неволно :) Опитвам някакви комбинации в къщи,ама си имам други неща да си доизкусурявам,а не ми стига времето.Може би сега.когато свърши милото училище ще започна да ги развивам и ще почна да ги вкарвам и на концерт.Ще видим.Сега наблягам върху комбинации с двойна каса. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дам.. парадидлите са доста интересни можеш да си направиш хиляди комбинации от тях, а аз обикновенно ги ползвам за загрявка и особено сега когато имам и кардан е също добро упражнение и за краката

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвайте същите парадидли които свирите,но само че с двата крака!!!Гаранция-много забавно и зарибяващо...друг е въпроса за приложимост и т.н. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвайте същите парадидли които свирите,но само че с двата крака!!!Гаранция-много забавно и зарибяващо...друг е въпроса за приложимост и т.н. :D

Единствената приложност, за която се сещам и то от парадидла RRLR LLRL изсвирен с крака е ако искаш да се акцентира... да се усеща повече груув. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвам, защото ползата от тях е голяма - спестяват време, удобни са и като изразно средство са огромен плюс при олицетворяването на дадена идея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.