Jump to content
Българският форум за музиканти

Питане за пръстите


Recommended Posts

вече свиря 4 месеца. напоследък много свиря пауър корди и гледам да мога все по бързо да ги свиря което изисква повече натиск(предполагам). последните 2 седмици ме болят леко пръстите докато свиря и понякога изпускам акордите. да не би да ми е неправилно положението на ръката/китката или защото често си пукам пръстите? преди не си ги пуках но по едно време почнах и няма спиране...и изпитвам облекчение когато ги изпукам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 62
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

1во не си пукай пръстите, ще си докараш артрит!!!

2ро за да свириш бързо трябва да се научиш да пипаш леко! Представи си, че бараш някоя яка кака! :godbless: Майтапа на страна обаче колкото повече натискаш, толкова по-трудно ще си местиш ръката.

Айде успех!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма правилна китарна техника, която да изисква сериозни физически усилия :godbless: Когато свириш, можеш да подскачаш стискаш, клатиш, тресеш и прочее квото ти се струва артистично, обаче когато се упражняваш няма такива неща. Бързото сменяване на акордите изисква да можеш бързо да отпуснеш, преместиш и натиснеш пак. Болката в ръката идва просто от пренапрегнатите ти мускули, които ти караш да стискат все повече. Това не е начина :godbless:

 

И пак да си кажа - The Principles Of Correct Practice For Guitar :godbless: Там е истината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да обаче като не си пукам пръстите, някакси се схващат а като ги изпукам ми става по лесно...преди 2 години никкога не си пуках пръстите и знаех че не е хубаво. но после се почна и нема спиране.

 

я кажете колко от вас си ги пукат и ако не, как се спира?

 

а, обичам да свиря полулегнал и гледам грифа да е доста далече от мене, това лошо ли е? не обичам грифа да ми е близо до главата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди си пуках врата, после пък почнах пръстите, а сега много рядко. Просто спри и ще забравиш да го правиш, не си внушавай, че като си пукаш пръстите и ти помага.

На мен ми изпукват лактите като се изпъвам, ама не е нарочно :godbless:

Как така свириш полулегнал? Свири седнал или прав, тва е :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вече свиря 4 месеца. напоследък много свиря пауър корди и гледам да мога все по бързо да ги свиря което изисква повече натиск(предполагам). последните 2 седмици ме болят леко пръстите докато свиря и понякога изпускам акордите. да не би да ми е неправилно положението на ръката/китката или защото често си пукам пръстите? преди не си ги пуках но по едно време почнах и няма спиране...и изпитвам облекчение когато ги изпукам.

еми ще те болят бе, тва се казва мускулна треска :godbless: ма постепенно ще заякнат след година две :godbless: нема ко да са притесняваш, аз съм свирил до кръв и още имам пръсти :godbless:

 

и не си пукай пръстите, те ако трябва сами си пукат!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пукането на пръстите е много вредно, аз много трудно си наложих да спра да го правя, а и колегите са прави - това не помага, а само може да ти докара артрит след години.

 

Възможно е ръката ти да се уморява заради положението, в което свириш, особено ако пръстите ти са къси - тогава напрежението е по-голямо, а и се прехвърля на китката. Опитай да свириш прав, или седнал, и не отпускай китарата много надолу. Вероятно тогава този проблем постепенно ще изчезне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Докато заякнат пръстите ти свири по-бавничко и натискай малко по-силно. Като свикнеш, ще ти е по-лесно да свириш и бързо. Бързото свирене идва след много бавно свирене :godbless:

Относно въпросното "пукане" не пръсти те съветвам веднага да престанеш преди да се е превърнало в неконтролируем тик. Свири седнал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си пукам само един единствен пръст! Незнам защо, но това е показалеца на дясната ми ръка. Започвам да се отучавам де, ама ми е трудно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нидейти ги пука вее, тез пръсти ще ви трябват.. Gee Tee няма се плашиш, нормално е да те болят. Аз свиря от 3 години и все още ме наболяват малко като прекаля със жицата. А преди 2 дена си нарязах показалеца на дясната ръка до кръв.. :godbless: Дабълхенди.. :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно стойката ти за свирене!! Хубаво е когато се упражняваш да си седнал нормално и китарата да ти е на 90 градуса от пода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Относно стойката ти за свирене!! Хубаво е когато се упражняваш да си седнал нормално и китарата да ти е на 90 градуса от пода.

 

Това изречение изобщо няма смисъл...

 

Пък и има голямо значение на какво свириш, какво свириш и колко свириш. Примерно за ритъм мен ми е най удобно китарата да ми е много ниско... така нямам достъп до по долните прагове но те за ритъм не требват. Пък и си е гъзария да свириш с ниска китара, мен много ме дразнят тия дет си вдигат китарите до врата, много е идиотско.

Редактирано от LOE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.