Jump to content
Българският форум за музиканти

Фониатър!


Recommended Posts

Единственото отделение по фониатрия, мисля че е в ИСУЛ

Най-добрият в българия се води, че е проф.Досков, който също работи там.

Все пак ако споделиш за какво става въпрос мога да ти бъда по-полезен, защото подозирам, че може да са те подвели като са ти казали, че ти трябва задължително фониатър.

Ето ти контакт на професора:

Проф. д-р Досю Досков, д.м.н.

Уши-нос-гърло, фониатрия и гласова рехабилитация

МБАЛ “Царица Йоанна”, ул. “Бяло море” № 8

Тел.: 9432-394; 0888-378942; Дом.: 987-19-42

Прием: вторник, четвъртък 14-16 ч -

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря. Уши-нос-гърло не откри проблем, така че реших, че тва ми е последната възможност, щото звуча като късния Аксел Роуз вече. :( Доста сериозна дрезгавина в по-горните тонове имам. Ми тва е. А гласът ми въобще не е същият. Като че ли излиза само част от него, другата я няма. Получи се след едно голямо пеене без почивка. Вероятно и неправилно пеене откъм дишане. Мерси пак, ще звънна на доктора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Витамини ударно и почивка когото можеш не използвай гласа си.Ако все пак се налага да говориш не шепни а си говори нормално.Щом доктор УНГ-ако наистина е такъв не е открил проблем на гласните връзки просто ти трябва почивка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

За Доктор Ивета Иванова има доста добри отзиви, УНГ и фониатър... някъде в студентски град предполагам в google има подробности за контакти ала бала, аз лично мисля да я навестя скоро :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 months later...

Здравейте и от мен. Наскоро попаднах на този форум и се регистрирах специално, за да споделя накратко част от моята история. Може да бъде полезна за някой. Не искам да налагам мнението си, просто ще споделя това, което ми се случи с имена и факти. Завърших пеене при Кордов преди доста години в Академията. Работя повече от 15 години навън, съпругът ми е басист и имаме банда. Случаят, за който ще пиша е от преди близо 3 години. Имахме много тежък шестмесечен контракт, с по 4-5 часа плътно пеене на вечер. Когато се прибрахме в БГ усетих, че гласът ми не е съвсем наред. През годините преди това не съм имала проблеми, но съм ходила да се преглеждам профилактично при различни лекари...А едно време и Максимов лека му пръст ни преглеждаше в академията. При появата на този проблем отидох първо при Досков. Той ми каза, че имам певчески възли и на двете гласни връзки, не било страшно, можело веднага да се оперирам при него, ако реша. Понеже винаги съм се бояла от скалпел, особено пък за глас му отказах и той каза, ако искам да пробвам алтернативно при фонопедката в ИСУЛ Камелия Янкова, която можела с упражнения да ми помогне. Отидох на преглед при Камелия и тя ми каза, че ще ме оправи...''колко като тебе са минали, аз нямам толкова косми по главата'' бяха думите ѝ. Каза ми, че трябва да ходя в частния ѝ кабинет по веднъж седмично. Отидох на първия частен ''сеанс'' и тя ме сюрпризира, че трябва да я посещавам МИНИМУМ шест месеца...всяка седмица по 30лв.- толкова е таксата ѝ...за да се оправя. Аз първоначално се съгласих. Ходих близо два месеца. Сенасите или не знам как да ги наричам при нея минаваха доста особено, плащаш за цял час, а 20-30 минути отиват да си говорим, след това ми прави на една кошетка някакви отпускащи масажи и след това малко фониатрични упражнения, които ми беше дала да правя и вкъщи. Тук искам да подчертая нещо, което ми направи особено лошо впечатление при Камелия Янкова...колко е комерсиална вече ме бяха предупредили, но никой не ми беше казал каква клюкарка е тази жена. Тя ми разказваше за всичките си пациенти известни имена- кой какъв гласов проблем има, откога, как се лекува, коментираше личния им живот, подиграваше им се...Впоследствие чух как и мен ме е обсъждала...А и на едно частно участие няколко колежки вече знаеха за проблема ми...Никаква, ама никаква тактичност, което е недопустимо. Да се върна на темата...Започнах посещения и упражнения...Не чувствах разлика, след месец и половина обаче гласът ми започна още повече да пада...Камелия ме прегледа, не искаше да ме види лекар, нейното мнение било достатъчно и каза, че съм имала оточни гласни връзки от пренатоварване...Е, какво пренатоварване като аз си бях в БГ и почивах напълно от пеенето. Тогава ми понамириса леко на тарикатска история и реших да потърся още едно мнение...Вината си е изцяло моя, че се доверих от раз на Досков и Камелия. Много щателно разпитах колеги и колежки и няколко човека ми препоръчаха Д-р Ивета Иванова (за която пише в по-горния пост) като коректен лекар, който много добре работи с певческите гласове. Отидох при нея- толкова фина и мила жена. Наистина много разбира от гласове. Тя ме прегледа и каза, че има два много малки възела, които обаче са за физиотерапия, а не за упражнения. Назначи ми физиотерапия и гласов покой. За един месец се оправиж напълно. Още един след това спазвах гласова почивка. След това заминахме на нов тежък договор и да чукна на дърво и  до днес не съм имала проблем. Ходих няколко пъти да се преглеждам профилактично при Д-р Иванова. Много съм доволна от нея. Не казвам, че тя е най-добрата или нещо такова, да не бъда разбрана погрешно, просто споделям своя опит. Желая здраве и успехи на всички!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.