Jump to content
Българският форум за музиканти

Съвети за смяна на Нът


Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Подобно на колегата Kabba и на мен ми се отчупи парче от нъта.. При мен обаче на 6та струна и затова махнах самата струна. Китарата ми е Стаг - не е блока за реване :lol: Не изгарям от желание за лютиер , но ако се наложи ще трябва да се обърна към неговите услуги. Предпочитам сам да си купя нът и да го подменя, Какво ще ме посъветвате?

 

Едит1: Ето малко снимков материал:

 

4713138h.jpg4713139I.jpg4713140X.jpg

Редактирано от Oslo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изчегъртай го оттам /по възможност цял/, отиваш с него в някой музикален магазин и взимаш същия. Гледаш дали е същата височина като оригиналния, ако не - изпиляваш го докато стане същия...и лепиш :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^ Има само гледай да не го залепиш с такова лепило, че после да не може да се свали никога и при следващо отчупване да го сваляш с фингърборда :)

Ето как се измъква нъта!

http://www.manchesterguitartech.co.uk/2011/04/11/refretting-a-squier-vista-series-jagmaster/

Редактирано от lyu_records
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не се лепи а се фиксира само за може ако се наложи след това да се свали лесно .а по въпроса за лепилото аз ползвам лок таит или момент на хенкел

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не се лепи а се фиксира само за да може ако се наложи след това да се свали лесно .а по въпроса за лепилото аз ползвам лок таит или момент на хенкел

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.