Jump to content
Българският форум за музиканти

Видео уроци на Dvd


Recommended Posts

Ако някой притежава учебни видеа или ценни концерти ,които не могат да се дръпнат току - така , да спомене . Аз лично имам интересни заглавия ! Предполагам повечето от нас имат ДВД записвачки , следователно записите няма да са проблем. Това е един от начините да продължим да се поддържаме ! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам три кратки урока на компютъра, които са просто клипчета. Единия на Derek Roddy - Death Metul барабанист, другия на Jeff Porcaro и на Dave Weckl - за настройване на кожите. Имам и едно DVD на John Blackwell, в което има много, и много интересни неща :headbang:, но някои от тях не работят за съжаление. Аз лично търся DVDто на Thomas Lang!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз имам някакво ДВД на Върджил Донати. Не го знам колко има или пък как се казва. Баща ми набара някаква видео касета и ходих в телевизията да ми я направят на ДВД и така :headbang:. Междудругото, това за настройването на кожи на Уекъл ме заинтересува. Има ли файда?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми показва ти основните работи, за да си настройш кожите. Показва само в/у малкия том. Тва е нещо, което според мен всеки трябва да знае. Ако някой иска може да си направим тема за това?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам уроци на Dave Weckl,Thomas Lang,Marco Minnermann,Jeff Porkaro....Modern Drummer 2003 и други.Търся видео на Dave Lombardo,Jorg Michael,Terry Bozzio,Mike Terrana

Хммм... готов съм да цакам ако ми запишеш някои от тези :) ако си навит!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой не е видял в един БГ торент тракер съвсем случайно има разни ей такива неща :metalist:

 

[drums lessons] - Dave Weckl - Back To Basics Part 3 (Brushes)

[drums lessons] - Peter Erskine - Time Keeping 2

Djembe Lessons Percussions (Wmv Mpeg)

Drums Lessons - Steve Smith - Drum Lesson Part 2

DRUMS TUTORIAL VIDEO -Dave Weckl PACK

Drums Lessons - Dave Weckl - How to develop Technique

 

при проблем с ориентацията питайте :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам три кратки урока на компютъра, които са просто клипчета. Единия на Derek Roddy - Death Metul барабанист, другия на Jeff Porcaro и на Dave Weckl - за настройване на кожите. Имам и едно DVD на John Blackwell, в което има много, и много интересни неща :), но някои от тях не работят за съжаление. Аз лично търся DVDто на Thomas Lang!

Леле , култ , John Blackwell е мания .Но какво точно не му работи ,някой от опциите на Dvd-то ли не тръгват ? :metalist: Моя списък не е голям ,но имам на DVD-та Modern Drummer 2000,2003 2cd , 25 anniversary bass & drum day 2 cd ,Billy Cobham - Glass Menagerie , Chick Corea (f.Lenny White) ,The Gadd Gang Live '88 и купища видео файлове - DVD/VHS Rips !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам три кратки урока на компютъра, които са просто клипчета. Единия на Derek Roddy - Death Metul барабанист, другия на Jeff Porcaro и на Dave Weckl - за настройване на кожите. Имам и едно DVD на John Blackwell, в което има много, и много интересни неща :), но някои от тях не работят за съжаление. Аз лично търся DVDто на Thomas Lang!

Леле , култ , John Blackwell е мания .Но какво точно не му работи ,някой от опциите на Dvd-то ли не тръгват ? :metalist: Моя списък не е голям ,но имам на DVD-та Modern Drummer 2000,2003 2cd , 25 anniversary bass & drum day 2 cd ,Billy Cobham - Glass Menagerie , Chick Corea (f.Lenny White) ,The Gadd Gang Live '88 и купища видео файлове - DVD/VHS Rips !

Ми да, част от филмчетата не работят. Може да е нешо от компютъра ма се съмнявам. Преинсталнах си плаъра ма пак така. Иначе нещата, които работят са много готини, дори едното го направих на една продукция - One Handed Roll :twisted:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже страшно много хора ме врънкат, а не ми се записва, започвам качването на двдтата на батко ви Томас Ланг на едно местенце. Тъй като са две, а аз имам само 5 гб, ще ги качвам последователно, т.е. първото ще стои там към 1-2 седмици, после ще метна и второто. Който се интересува, да ми метне лично съобщение, ще му дам линка. :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам уроци на Dave Weckl,Thomas Lang,Marco Minnermann,Jeff Porkaro....Modern Drummer 2003  и други.Търся видео на Dave Lombardo,Jorg Michael,Terry Bozzio,Mike Terrana

Хммм... готов съм да цакам ако ми запишеш някои от тези :D ако си навит!

ок няма проблем,дай ЛС да се разберем нещо :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Аз имам уроци на Dave Weckl,Thomas Lang,Marco Minnermann,Jeff Porkaro....Modern Drummer 2003  и други.Търся видео на Dave Lombardo,Jorg Michael,Terry Bozzio,Mike Terrana

имам само е тва на Dave Lombardo

Dave Lombardo (Modern Drummer Festival '00)

ако го нямаш и го искаш драсни едно ЛС

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...

Аз имам малко уроци ама ако някой реши че има интерес да драсне едно ЛС :

 

Dennis Chambers - In The Pocket

Dennis Chambers - Serious Moves

Dave Weckl - Natural Evolution 1,2,3

Dave Weckl - The Next Step 1,2

Mike Portnoy - Liquid Drum Theater - 1,2

Mike Portnoy - Drummavarium

Mike Portnoy - Drums Of Thought

Virgil Donati - Power Drumming

Virgil Donati - Modern Drummer Festival 1997

Tim Alexander - Clinic in Chicago

John Blackwell - Drum Lessons

.....

Тия видеота не са на DVD формат ама за мене няма значение толкова,мисля че не сьм изпуснал някой от тия дето ги имам,ааа имам и на Ingwie Malmsteen i John Petrucci...........чеки бе те бяха китаристи......абе както и да e :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.