Jump to content
Българският форум за музиканти

Midi Footswitch изработка...


keeper

Recommended Posts

Гледам от доста време разни миди фут суичове и се удивлявам на цените им, сигурно има защо но 300 - 400 лева за педал........ бе множко е.

 

Та разрових се и попаднах на ентусиасти които са творили такива неща, на пръв поглед изглежда малко сложно заради процесора който се слага - но за средно опитен човек (като мен) това не е заплаха.

 

Линк1

 

Линк2

 

 

Това са едни от многото схеми които съм намерил, единственото скъпо нещо е процесора - между 35-50 лева, и трябва да се програмира което не е проблем.

 

Чудя се дали някой се е борил с такова чудо.

Дайте малко инфо по въпроса - предполагам доста хора ще се заитересуват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първата схема я правих и не ми тръгна, може и при мен да е бил проблема само че за да се захваща човек с такова нещо си иска поне програматор и осцилоскоп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първата схема е позната из DIY форумите като "неработеща" :P

 

1 миди контролер не е само схема а и код за процесора. :P

А кодът пък е 99% от всичко. Да не кажа 100% <_>

 

ей тук има повече схеми и тн с миди

http://www.ucapps.de/

 

Сега правя 1 миди контролер на Ювиги. В нас работи. дано и у тях да е ОК ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сайта е много интересен но неоткрих това което търся. Целта ми е да си направя многофункционален миди педал с възможност да сменям предназначението му посредством ключета - и да го свържа в китарен ефект с миди вход/изход - тоест в едно положение Wahwah в друго Volume ....... и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В няколкото схеми които намерих имаше код - просто нещата със схемата трябва да са проверени преди да хвърлиш 50-70 лева за изработка - направих си експеримент - свързах изхода на миди кииборда с входа на ефекта и се получи - по GM стандарта експрешън педала е на 27-ми канал.

Абсолютно всичко може да се командва с подходящите миди команди. За моят процесор са от 07 до 46 канал. Интересното е че по GM миди стандарта експрешана е на 11-ти канал - предполагам че нарочно са изместени от стандартните команди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В тази връзка, някой в състояние ли е да направи двупедален суич да си сменям банките на DigiTech GNX1?

работя по въпроса на това, но чакам малко помощ от 1 приятел за писането на сорса на процесора ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В тази връзка, някой в състояние ли е да направи двупедален суич да си сменям банките на DigiTech GNX1?

работя по въпроса на това, но чакам малко помощ от 1 приятел за писането на сорса на процесора ;)

И кач пара ше дойде?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 2 years later...

абе приятели да ви попитам за digitech GNX1 може ли да си нагласиш някакви бленди като номера или банки и с някои от педалите да си ги сменяш докато свириш ? щото гледам няма педал ъп/даун и такива .. но як процесор ми изглежда та да не може ? благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.