Jump to content
Българският форум за музиканти

4хц интерференция?!


Recommended Posts

Господа гении електротехници, става въпрос за щепсела на компютъра, не на китарната апаратура. И след като все още ви пиша явно не съм се изпържил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Горещо препоръчвам такива фокуси да не се правят! В случая не става въпрос за Ground loop, но и да става, заради един брум не е далавера компютъра ти да става електрически стол. Предлагам горните предложения да се изтрият, за да не четем във вестниците някой чел-недочел и качествено изпържен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Малко Оф:

Между другото, философията на Belgarad я споделят явно и други, доста опитни музиканти и озвучители, тъй като съм си купувал пулт от човек с опит, на който захранващият кабел беше по съшият начин залепен. Някой може ли да внесе малко светлина, защо се прави...или е нещо тип "Ловци на Митове" :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Номера действа, от аудио гледна точка. Проблемът е, че когато нещо се прецака и шасито се офази, понеже земята виси, познай какво ще се случи с първия щастливец, който докосне апаратурата. Мисля, че примиряването с брума е някак си по-добър вариант от този да хвърляш зарче дали да те изнесат в чувал от мястото ;)

 

Истинските професионалисти би трябвало да заделят някой лев за голям, тежък power conditioner, който би трябвало да върши тази задача да е единствена точка на включване на цялата апаратура. Уж :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда мен ме тресе тока в репитиционната когато докосна блиндираната врата и съм хванал струните на китарата. В старата репетиционна ме тресеше от земята (цимента). Ма не виждам какво общо има това с темата на човека. Иначе какво стана с мистериозния брум?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, в задънена улица съм - в Русе такова нещо няма, но новото, което установих е, че в точно определено място на стаята когато съм с китарата, брума изчезва, което ме навежда на мисълта, че някъде наоколо има виновник за тва нещо. Понеже съм на последен етаж се чудя дали някаква машинария на покрива не може да се ебава със звука ми...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.