Jump to content
Българският форум за музиканти

Di - какъв ?


Demiurg

Recommended Posts

Мисля че е крайно време да се обзаведа с такова чудо на техниката, но нямам опит с тях и затова нямам и мнение.

Знам само, че не искам да е Behringer или някой друг китайски чарк. Гледах в xxxx ей тоя драйвер SansAmp :

05bass_driver_image.jpg

на цена ~ 370лв (по смътни спомени). Цената като абсолютна стойност ме устройва, но има ли и други варианти за тая сума, къде и каква е разликата ?

И изобщо - предложете качествен DI box до 400 лв, моля !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

този е много добър. Аз много го харесвам. Имай предвид че има специфичен звук обаче. Не е ДИ в истинския смисъл, ами е бас ефект (преамп) с ДИ изход

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този SansAmp е тип преамп,който в режим на bypass работи като стандартен DI(без колорация).Aз също го харесвам.Работи се бързо,лесно,удобно,обработката на сигнала е на pro ниво.Доста използванa машинка е.Подобно устройство(а и в същия ценови клас)е MXR M80 Bass DI +.

Що се касае до "обикновен" DI - всеки такъв с добри динамични показатели би свършил работа. Напр. Behringer DI100(това е един от немногото продукти на тази фирма,приеман за работа,без условности);BSS AR133:Klark Teknik DN100...Доста предпочитан е и Countryman DI Type 85,но е по-скъп,а и от него нямам директни впечатления,а съдя по мнение на познати и по статистически публикации.

Едно от нещата,които използвам за bass е Hughes&Kettner Red Box Pro - особено с активни инструменти.

Пробвал съм Ampeg SVT-DI,но каточе ли не можах да му отделя достатъчно време и съм с противоречиви чувства.(а и цената е по-висока от зададената в темата)

Ако има възможност,да се обсъждат малко по-скъпи неща - фаворитът ми е Avalon U5 (преамп/DI с пресети).

 

Разбира се,има множество продукти от подобен тип,които могат да бъдат обсъждани.Аз съм се опитал да посоча такива,от които имам,в голяма степен преки впечатления.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързите отговори. Знам че не е чист DI, и точно предусилвателя с корекциите ми харесва.

 

Този на Dunlop ми изглежда обещаващ, но откъде може да се купи ??????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Мисля, че може все пак да погледнеш отзивите за Берингерското копие на СансАмпаBDI21. - за 100тина лв взех да се замислям.

Аз се целех преди време в този Дънлоп М80 , последната му цена които знам (отпреди година в xxxx) е 340 лв., но не съм стъпвал там от много време и не знам дали го има все още.

Успех!

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не съм стъпвал там от много време и не знам дали го има все още

 

бях там съвсем скоро за струни и съм почти убеден, че го има в наличност :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш да вземеш предусилвател с DI и двата варианта - Sans Amp BDDI и MXR М 80 са много добри. Използвай търсачката - и двата са обсъждани във форума. Ако тук мненията не ти се струват достатъчни съм сигурен, че в нета ще намериш още доста - и двата продукта са много популярни.

 

За "чист" DI бокс освен препоръките на docc (който явно има опит с някои от най-утвърдените и предпочитани модели в муз. индустрия) мога да добавя RADIAL ENGINEERING, както и да предложа още един вариант - да си поръчаш при човек в БГ, а може и направо някой от този форум :happy:

 

DI боксовете могат да се разделят на 2 типа - с трансформатор и с електронно балансиране. Тези с траф обикновено са по-скъпи и са ценени заради начина по който променят звука. Има фирми, които предлагат качествени трансформатори за такава цел, в някои случаи предлагат и схеми по които да бъде направен DI бокс.

Виж например тук - http://www.jensen-transformers.com/

 

В общи линии, като имам предвид тарифите за изработка на колегите-съфорумци и ако те влекат такива неща, за съвсем прилична сума можеш да се обзаведеш с доста "про" решение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

KLARK TEKNIK LBB100 Аз лично използвам такъв и съм много доволен но не знам някои да го продава в България.Виж в GOOGLE за подробности

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

KLARK TEKNIK LBB100 Аз лично използвам такъв и съм много доволен но не знам някои да го продава в България.Виж в GOOGLE за подробности

LBB 100 не се произвежда вече."Наследникът" му е DN100.В БГ, Kl.Tek. се внася от Pro Technica(Dynacord).Процедурата е малко тромава,но с желание,упоритост и търпение - става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за мненията - вече съм с MXR М80 и определено си заслужава - на една доста смотана апаратура това чудо изкара доста приличен звук, а докато го тествах в магазина, на SWR-а, на гаджето ми направо и увисна чеенето - "Брей, ти си можел и да свириш !!!" :) Не че съм толкова добър, ама тва чуденце свири само !!!!

Ебаси кефа - такъв контрол над звука никога не съм имал !!!! :D

 

Като му се нарадвам (дай Боже и на свястна апаратура), бих го сменил с някой SansAmp или друг преамп, да хвана разликата. За момента просто не мога да го оценя, поради липса на опит, но вади звук !!!! :)

А за агресивна музика се е утрепало !!!!! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито! Със здраве да си го ползваш, здрав да ти е и дълго да ти служи!

Ако е удобно да питам...какво пари върви в момента - да знам актуалната му цена? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

360 лв.

Може да се вземе и на изплащане, с някоя от кредитните карти. Аз точно на изплащане го взех, щото ми притрябва рязко, а нямах толкова пари в момента. Но съотношението цена - звук ми хареса !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.