Jump to content
Българският форум за музиканти

Избор на пиано за начинаещ.


ethno

Recommended Posts

Здравейте,

 

Решил съм, да се науча да свиря на пиано, но нямам торба с пари, затова претенцийте ми към свирката не са високи. Акустичното пиано не ме устройва, защото имам навика да свиря (на китара) до късно вечерта :). Ще ми се да си взема дигитално пиано с 88 тежки клавиша. Разгледах насам-натам, прочетох няколко теми по форуми и се спрях на тези модели: Yamaha P-95, CASIO PX-130, CASIO CDP-100, KORG SP170. Моля, дайте ми съвет кое от тези да избера и защо. Ако имате по-добри предложения, споделете. Също така, добре ще е да ми кажете от къде да си го купя.

 

Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Решил съм, да се науча да свиря на пиано, но нямам торба с пари, затова претенцийте ми към свирката не са високи. Акустичното пиано не ме устройва, защото имам навика да свиря (на китара) до късно вечерта :). Ще ми се да си взема дигитално пиано с 88 тежки клавиша. Разгледах насам-натам, прочетох няколко теми по форуми и се спрях на тези модели: Yamaha P-95, CASIO PX-130, CASIO CDP-100, KORG SP170. Моля, дайте ми съвет кое от тези да избера и защо. Ако имате по-добри предложения, споделете. Също така, добре ще е да ми кажете от къде да си го купя.

 

Благодаря

 

Наскоро си купих ORLA Stage Player - 88 кл. Hammer механик. Очарован съм от пианото за тази му цена. Фирмата е италианска и не много известна в BG. Продава ги GEMA MUSIC - София, изпраща с куриер - 790 лв.

 

Ето и линкове в YouTube - Демо:

 

 

 

 

Това е моето мнение , изборът е твой! Успех!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично аз ще ти препоръчам акустично пиано втора ръка , ако нямаш много финанси по-добре да е руско, ако не немско. Няма по голямо удоволствие от акустичното пиано, тези дигитални пиана са готини но не могат да се сръвнят с това да докоснеш клавиши от слонова кост например. Знам няколко пиано магазина, но най добрите цени за втора ръка предлагат В-пиано. Другите си слагат някаква надценка и то голяма.

Успех в избора. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам едно немско пиано - което доста добро , естествено иска акордиране . взех го за себе си , но понеже ми е невъзможно качването му в къщи ,стои завито в наелон в гаража от 4-5 дена , ако проявяваш интерес , ми пиши на лични - цената е символична , понеже ми ппечи в момента да си паркирам колата !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.