Jump to content
Българският форум за музиканти

Относно ValveCaster


Recommended Posts

Търсачката не ми помогна и пускам тема ...

Много искам да вкарам лампа в работен режим :D А зазвучи ли приемливо бих бил много доволен! Решил съм да си направя нещо простичко ... за занимавка. Спрял съм се на това - http://www.beavisaudio.com/projects/ValveCaster/ Някой пробвал ли го е?

 

Може ли да ми предложите опция за повече гейн? Видях един тип из нета, който си беше направил три такива Валскастъра последователно, но не знам дали удачно, а и няма семпли.

Приемам предложения и за други схеми на ниво бигинър.

 

Благодаря :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако търсиш за booster ще имаш повече успех. Разкажи малко какво ще включваш отпред, какво ще включваш отзад, какви са очакванията ти?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Преди него ще има китара от бук :lol: ... с пасивен бридж хъмбъкър. След него PC -> software. Бих пробвал да го включа и преди единственият ми хардуеърен ефект Digitech Metal Mаster колкото за "цвят" може би. Очаквания ли? Ами ... за цел си поставям да заработи и да чуя някакво подобие на 70тарски лампов звук. А пък хареса ли ми ... туко виж съм се зарибил и подхванал по-сериозна схема :rolleyes:

Слушайки този семпъл - http://soundcloud.co...overdrive-pedal ми се ще да получа още малко гейн. Въпросите, който ми идват на ум са:

- с повишаване на захранващото напрежение значително ли се влияе гейна? И на колко волта мога да подложа схемата?

- има ли съвместимост с 12ax7 ... не знам защо, но си мисля, че тя беше с повече гейн ...

 

Като цяло идеята ми е да си запълня свободното време в направата на нещо лампово (било то Валвкастър или друга схемичка за начинаещи) и да го оформя като стомпбокс с приличен вид и звук. Пък ако не съм доволен от звука май ще го ползвам за нощна лампа :P

 

Ако имате предложения за други по-добри схеми - давайте ги насам :dance:

Редактирано от trolla
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много искам да вкарам лампа в работен режим

 

Вкарването на лампата в работен режим не е възможно с тези 9 волта захранване.

Проектирана е да работи с 200 -300 волта анодно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.