Jump to content
Българският форум за музиканти

Прохождам в лампите


Recommended Posts

Здравейте колеги, сега прохождам в изкуството на лампите

и искам да си сглобя нещо просто, като за полу-идиоти

Разполагам с стар руски магнетофон за донор

https://rapidshare.com/files/2436998442/ELFA_29.rar - тук има повече инфо за донора

говорих малко с колегата @BabyThomas, който каза че захранващия траф ставал

някакви идеи от хората които са се занимавали повече?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С каква идея искаш да си сглобиш нещото и какво по-точно си представяш, че ще представлява даденото нещо? Ако е колкото за играчката, върши добра работа схемата.

Само не е лошо и малко компетентност да имаш в областта, че високи волтажи има по схемата и лесно стават играчки-плачки! Лампите по схемата са стандартни до колкото виждам. Можеш да потърсиш стари теми в раздела, има десетина такива заигравки със стари руски радиа и общо взето, поне на макро ниво, каквото се говори там важи и за твоя апарат. Това колкото да добиеш обща представа какви възможности имаш да направиш. И после ако ти се занимава - много четене на книжки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Общо взето един колега в по ранна тема беше направил чрез една лампа и няколко резистора 1/2W амп, целта ми е да стане нещо подобно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако магнетофона работи , за бога не го съсипвай.

 

Колегата със 1/2 ват амп съм аз.

Ако искаш съвети потърси ме на лично да ти пратя скайп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, добре де, тези причини да не са засекретени като досиетата на перачите на пари?

Или трябва темата да стане 10 страници за да се разбере най-накрая за какво се говори?

Кой тук е заинтересования да получава информация?

Не се ли научихте вече толкова години как се води тема и как се стига до правилните резултати?

:angry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да не е магнетофон, тъй като е прекалено голям, тежи и има прекалено много работа, искам да си го направя на малко пре-ампче, което спокойно да мога да сложа в дланта си

 

както казах, искам да стане като 1/2 ампа на колегата @metalhammer

ще ползвам трафовете и лампите от това което имам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, това вече е друго.

Няма да стане.

Нито да се събере в дланта, нито да стане с просто събиране и изваждане.

Това за дланта е много интересно...

Защо не начертаеш габаритните размери на трафовете, електролитите, лампите с цоклите и т.н. за да се ориентираш колко ти е голяма дланта?

 

Нещо ми се върти в главата , че в миналото имаше тема за тази ЕЛФА, където коментирах за входния нувистор, но не се сещам да имаше резултат.

Имам чувството , че и сега ще стигнем до кривата круша.

 

Я по-добре се обади на Дими,както ти предложи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като един квалифициран инженер, ще ти дам съвет ако наистина не си сигурен, че знаеш какво правиш и КАК да го правиш, не се захващай, или поне първо поразцъкай малко нисковолтови схемички за да добиеш малко опит. Казвам ти го не за друго, а защото може да ти звучи тъпо и смешно като казаха някои горе, но заради една тъпа грешчица, изтърване на сонда или мръдване на пръст, може да умреш - съвсем буквално и необратимо, а такива грешки когато нямаш опита и навиците за работа хич не са рядкост! Особено в нашата мила родина, където мога да ти гарантирам, че линейката, ако изобщо дойде, ще е след времето, в което имаш някакви реални шансове да те върнат от оня свят без мозъчни увреждания, АКО изобщо има някой край теб, който да викне линейка, АКО изобщо си вдигнат гъза от спешното, АКО се сетят да вземат дефибрилатор(личен опит!), АКО дефибрилатора изобщо работи(личен опит!) и АКО не ги примързи да те съживяват, ми просто те отпишат в протокола - честа практика, защото за разлика от отговорността от неуспешния опит за съживяване, простото констатиране на смърт е неоспоримо пред съда, а нашите лекари по правило отговорност не обичат да поемат.

 

Това е и причината въпреки дипломата ми, в която пише, че мога да барам всичко от 0 до 100KV, да тормозя през 5 дни Галин когато имам въпроси за Garland-а, щото знам, че нямам изградени навици да не си лепна пръстите на филтрите където и 5 дни след изключване са си заредени 1-2 еквивалента на дефибрилационен импулс. И за да подчертая, това, което ти казвам, бъркайки с ножицата в контакта, е в пъти по-вероятно да оживееш отколкото ако случайно влезеш в ролята на проводник на 400-500VDC.

 

В никакъв случай не искам да те отказвам, но виждам, че приемаш това, което ти се казва несериозно и не ми се иска в следващи подобни теми да се дава конкретен пример с "едно момче дето като тебе искаше да опита какво е и сега му носят цветя на Басарбово(бел.ред. гробищата до Русе)". Ако искаш да се занимаваш с ламби, започни с нисковолтови схемички, да видиш що е запояване, техника на безопасност, порядки на работа и всичко останало което пази ей тия хора горе живи и здрави.

 

Жив и здрав! :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С размерите на дланта можеш да си направиш нелошо транзисторно или интегрално ампче. Ще събереш опит, а и няма да те тресне тока силно. А от инженер до инженер има разлика - трябва да си го усетил вече. Не че не може да се стопи, но не става изведнъж.

 

И понеже не е добре да подценяваме събеседника сподели с няколко думи какво досега самостоятелно си направил, та да се ориентираме в обстановката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам чувството , че и сега ще стигнем до кривата круша.

Изглежда вече стигнахме.

И сега , какво?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С размерите на дланта можеш да си направиш нелошо транзисторно или интегрално ампче.

 

Може и лампово, аз имам едно такова за експерименти:

 

SubminiTop.jpg

Редактирано от Gregg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.