Jump to content
Българският форум за музиканти

Yamaha MM8 VS Yamaha YPG 625


davi_990

Recommended Posts

Колеги интересуваме коя от двете ямахи е по-добра. Интересуваме най-вече звукът на пианото, понеже съм свирил на пиано и искам да продължа да се упражнявам само в домашни условия. Слушал съм как звучат само в Youtube затова търся мнения от хора който са свирили на тях. Другото което искам да знам е тази ММ8 има ли говорители или всичко се купува отделно , благодаря предварително :)

Редактирано от davi_990
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти,

Аз притежавам ММ6, която е идентична с ММ8, с разликата в броя клавиши. Води се уъркстейшън, няма говорители. Ще ти трябва външно озвучаване или слушалки за нея.

Никога не съм свирил на YPG-625, но като гледам е по-нисък клас. За мен ММ8 е по-добрата машинка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

YPG е с клавиатура много по близо до пияното! Като бленда пияно надали би намерил разлика,зависи все пак ,ако е за в къщи и искаш да си по близо до пияното определено YPG!MM8 ти трябва и усилвател,докато при YPG имаш вграден!Аз определено бих взел MM8 ,но определено не да уча пияно! Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пиАно:

http://www.google.bg...=1t:429,r:2,s:0

 

пиЯно:

http://www.google.bg...s:0&tx=63&ty=51

 

Можеш да избереш до кое да си по-близо... :D

 

А сега сериозно. Щом свириш на пиано, за тебе по-важно каква е клавиатурата. Ако мога да вярвам на спецификациите които видях на сайта на интернет за двата клавира, YPG-625 е с по-пианистична клавиатура от ММ8 :)

Редактирано от miro2bg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахаха това последното беше добро, а относно машинките май ще бъде YPG, макар че не очаквах толкова положителни коментари за нея. Все пак благодаря на всички за мненията :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Клавиатурите на двата модела са абсолютно еднакви Yamaha Graded Hammer Standart.

Като спецификации двата инструмента са доста идентични, но като цяло MM8 има повече възможности и според мен е по-добрата инвестиция.

Също така ако не се лъжа, а и така пише на сайта на Yamaha, ММ8 използва семпли свалени от MOTIF, нещо което при YPG-625 го няма.

Предимството на YPG-625 е че има говорители и не се налага да се оборудва с допълнителни монитори. Също така си идва под формата на stand-up пиано и няма нужда да се взима и стойка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.