Jump to content
Българският форум за музиканти

Няколко въпроса за високия модел ''Скуайър'' Стратокастъри


kiko77

Recommended Posts

Здравейте,

Доколкото знам за "Класик вайб'' моделите са казани и изписани доста добри неща - за изработката, за свиряемостта и за звука. Това само за Класик Вайб-моделите ли се отнася или за всички по-скъпи Скуайър-и? Знам, че различните модели имат леки разлики в дебелината на грифа, в адапторите, в дървото и т.н., което допринася за различно звучене, но това е по-скоро въпрос на предпочитания. Интересува ме общото качество на изработката дали е съпоставимо, или Класик-Вайб по някаква причина са над другите Скуайъри от същия ценови клас - над 550лв.

Примерно - Squier Deluxe Stratocaster -

http://bad_link.eu/product/111/squier-by-fender-deluxe-stratocaster-mn-pearl-white.html

 

или друг по-скъп Скуайър:

http://bad_link.eu/product/42/squier-by-fender-vintage-modified-strat-rw-cherry-sunburst.html

 

Като цена са приблизително същите като от Класик Вайб-овете.

 

Имам и още два въпроса:

1. - Всички ли Скуайър-стратокастъри са с извит, леко повдикнат към точките, дъгообразен фингърборд, както Фендер-стратокастърите? Всъщност аз не знам дали всички Фендери Стратокастъри са с такъв, така предполагам, може да има и с плоски фингърборди, но поне съм останал с впечатлението, че това е отличителна черта на Стратокастърите.

 

2. Как е качеството на тремоло системата на скъпите Скуаъри, сравнено с мексиканските Фендери-стратокастъри и съответно с евтините Скуайър-стратокастъри. Разстройват ли се много?

 

 

Предвареително благодаря на отговорилите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен CV-серията се доближава най-много до истински Strat - елшово тяло, alnico адаптри. Като изработка, Delux и VM може би няма да отстъпват, но комбинацията от материали не ми се вписва в Strat концепцията - липа/индийски кедър, керамични адаптри. Това си е въпрос на предпочитание де, мисля че и трите ги има в бед_линк и може да се видят (за сравнение на изработката) и пробват (за избор на звук).

За другите 2 въпроса:

1. колкото по-голям е радиуса на фретборда, толкова по-плосък е той; мисля, че всички Squier-и са с 9.5" грифове.

2. аз лично не ползвам тремолото; предполагам, обаче, че на евтините мексиканци и на скъпите Squier-и няма да се различават много; според мен всяко тремоло може да се направи да не разстройва с правилен сетъп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за изчерпателните отговори.

Аз като гледам тея 9.5" реадиус на фретборда са си някакъв стандарт за Фендер Стратокастърите. Доколкото видях, Само на Блекмор модела ( вероятно и на други ) е по-извит - към 7.5''. Вероятно за барета е по-удобно..или ?

А пъв във Фендрския сайт Класик Вайб са с по стотина долара повече от другите ( Делукс и Витидж Модифайд ).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.