Jump to content
Българският форум за музиканти

Правилата на пътя


preIbanez

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Доиде време и аз да предложа тема за дискусия...тази година с моята банда доста попътувахме а се очаква да попътуваме за в бъдеще още повече и по време на тези странствания успях да понауча някои неща...най-вече беседваики с хора чиито банди кръстосват пътищата от години...затова ми се ще да споделя някой неща както и някой от останалите пътуващи музиканти да сподели някоя и друга хитринка...

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...започвам...ако ще пътувате дори и само за ден гледайте да си носите задължително тениска, долни гащета и чорапи...особенно чорапи...по-добре е да ги мъкнете излишно отколкото да не са там когато ви потрябват...освен това независимо от сезона е силно препоръчително да се носи резервен пуловер...може да звучи тривиално ама нощите понякога са особенно студени и това не е за пренебрегване...аз лично съм умирал от студ на два пъти...единия от тях посред лято в нощен влак без отопление...като съм я хванал битовата тема кожените якета тип "рокерия" вършат много сериозна работа целогодишно...макар че аз лично зимата предпочитам нещо по дебело...друго за което се сещам е да не си и помисляте да влачите hard case за китарта си...огромна грешка която аз повторих два пъти...независимо кои каквото и да разправя същото се отнася и за усилвателите...освен ако си нямате транспорт де...ама специално за чужбина пътуването с влак е далеч по-изгодно а и не уморява чак толкова...за да не се потрошат китарите руснаците от TUMULUS(много здрава банда respect) ме научиха да ги слагам под седалките на влака...малко мръсничко е там ама е безотказно...и остава местенце за чантите по етажерките...ако организаторите на концерта в друг град ви кажат че са ви осигурили носачи или пък транспорт до квартирата не им се доверявайте...неминуемо се стига я до автобус или метро а много често до ходене пеша което понякога си е за предпочитане...та затова не е зле човек така да е организирал целия си багаж че да мойе безпроблемно да се придвижва на доволни разстояния както и да има поне една свободна ръка за да си носи в нея пликчето с храна и бира за из път...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

теб май сън не те хваща от тия пътувания :band1::band1:

нямам много опит, но от малкото което съм пропътувал с пълно бойно снаряжение мога да кажа няколко неща:

- ако има начин - осигурете си кола. с голям багажник. все някой от групата ще се намери шофьор - и не изилза толкова скъпо. това е най-одбрия вариант

- внимавайте по рейсове и други такива - много лесно може да орезилиш положението и да останеш без инструмент

- внимавайте с алкохола

- и с жените внимавайте - способни са да провалят всяко възможно участие извън родния град

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...ей тва с жените е много точно...стане някой инцидент и после...хммм...в най-лекия случай кожновенерическия а в най-лошия гражданското...проблема хич не е за подценяване...освен това не е зле да се внимава и с местните чубани...както вика един приятел "в чужд град и керемидите бият"...а и всеки е гледал "оркестър без име" та се сеща за какво иде реч...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тел и клещи! От опит съм се убедил, че често са необходими.

Сапун - него нося навсякъде в калъфите.

Кибрит, нож и въже.

Тапи за уши.

Малко трайна храна /обикновени бисквити/.

 

Този списък доста се доближава до същия за планина:headbang:

 

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...дам...Влад...Абсолютно си прав...аз бих добавил също отвертка и хексаграми...резервен комплект струни мисля се подразбира от самосебе си...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
Отговорено (Редактирано)

Сложете си документите в някаква чантичка която да се закрепва на колана и не може да се маха.И никога не я сваляите по време на път.Няма нещо по-лошо да си загубиш всички документи особенно в чужбина(патил съм)Никога не дръжте парите заедно със документите.Добре е парите да се разделят на две равни части и да се държат в 2 различни джоба.Ако стане сакатлък поне едните ще оцелеят.Не носете много храна.Няма смисъл.Това не важи обаче за някоя и друга бутилчица.Ако пътувате в България манджа колко щеш навсякъде.В чужбина храната е евтина.На места доста по-евтина отколкото в БГ.И със сигурност по прясна.Което също е важно защото едно разтройство по време на път си е гадна работа.Което ме подсеща:носете си за всеки случаи и едно руло тоалетна хартия.Зора не пита къде си!

Редактирано от tsetso
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Тел и клещи! От опит съм се убедил, че често са необходими.

Сапун - него нося навсякъде в калъфите.

Кибрит, нож и въже.

Тапи за уши.

Малко трайна храна /обикновени бисквити/.

 

Този списък доста се доближава до същия за планина:D

 

Влад

някой май е свирил в Конго..... :D

Редактирано от Korn
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Евалла на преибанец и на Цецо не6тата са така както казвате... аз само бих добавил 4е за 4ужбина 4овек трябва освен вси4ки други не6та да се приготви психи4ески и за големия БИГ Брадър(брада и то дълга) който го 4ака там със неговит6е колеги...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евалла на преибанец и на Цецо не6тата са така както казвате... аз само бих добавил 4е за 4ужбина 4овек трябва освен вси4ки други не6та да се приготви психи4ески и за големия БИГ Брадър(брада и то дълга) който го 4ака там със неговит6е колеги...

Точно Биг Брадър е работата.Само че моя продължи 11 години!С едни и същи хора.Стигнахме до положение че като погледна примерно барабаниста ми беше ясен какво ще ми каже както и на него какво ще му отговоряЕдва ли някои се е разбирал с по-малко думи.Интересното е че тези пичове продължават да свирят заедно.С нов басист разбира се.Вече 15-та година карат.Който пътува в Скандинавия не може да не ги е виждал или чувал за тях-Emotion Band

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Та като си говорим за пътуване,да за дам и аз един въпрос.

Предстои ни пътуване до Румъния,и понеже въпроса с микробуса се оказа висящ(и то сериозно )започнахме да обмисляме варианти.

ДАйте един акъл,кое е за предпочитане международен влак(със всичките чакания по граници и закъснения )или автобус.

Предварително благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

рейс ако не мъкнете много апаратура....ако ли не по добре със влак а и по лесно се минава границата така....декларирайте си вси4ко за да не изгорите...след тва ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един безценен съвет - никога ама НИКОГА не правете тази грешка да извадите от багажника резервната гума и на нейно място да сложите кубето за китарата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.