Jump to content
Българският форум за музиканти

Въведение в звуковия синтез - филм 1988г


RaverWild

Recommended Posts

Привет,

 

Попадна ми следното филмче, представлява нещо като лекция на тема "Въведение в звуковия синтез" за начинаещи. Много е яко. В смисъл има доста писано по темата, но тук го и показват и илюстрират на момента с примери. Аз самият съм нов в това и ми свърши доста работа.

 

Накратко - 3 епизода са (и трите в торента), обясняват от "какво е осцилатор" в първи епизод, до "как да създадем звук от нищото" демек звуков дизайн в трети епизод.

 

За съжаление - субтитри няма. Ще ме прощавате но ме мързеше да превеждам - всеки епизод по час а онзи само бърбори, просто си е доста за превод и напасване. Но пък говори на много достъпен и разбираем английски.

 

Ъплоудър на торента съм само аз, тъй че точете че да почне да се разпространява. Общо са 591мб. Ще оставям машината включена когато е възможно и когато жената не и дръпне шалтера. Дори и така, най-късно към 19:00ч пак ще е на линия.

 

Филмчето е от 1988г но както знаем нещата се правят по един и същи основен принцип.

 

Ето линк към торента да си го дръпнете, качил съм и 3 картинки да се види за какво иде реч:

 

http://www.kat.ph/in...s-t6101974.html

 

Само качеството е от използвана видеокасетка, ама няма проблем. По-скоро носталгични чувства ^_^

 

Знам че тук има хора които са навътре, но за другите които са нови ще им свърши рабора. Препоръчвам докато гледате и да се упражнявате, така че подгответе си някой синт който може да се програмира, повечето нямаме такива така че поне някоя програма която емулира такъв. Аз лично се сдобих с Корг Монотрон малко преди нова година та за първи и втори епизод ползвах него.

 

Приятно гледане!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.