Jump to content
Българският форум за музиканти

по колко часа


ronia

Recommended Posts

Кажете сега колко дълги са репетициите ви с бенда? Изморявате ли се? Искате ли още? Молите ли се да ви дадат почивка? За такива работи от "кухнята" питам.

 

Защо питам: Преди няколко дни срещнах Корвусчето и то много се учуди, че се навивам на 4-часови маратони. При нас обаче репертоарът е предимно авторски, така че има много неща за доизмисляне, отработване и т.н. Освен това виждам как музикантите загряват сериозно през първите 1-2 часа и после идва най-хубавото!

 

Хайде, ваш ред :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

репетираме 2 4аса със бенда.после аз репетирам други работи сам 3 4аса и ве4ер свира 4ас и половина .зна4и стават 6.30

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип репетираме по 2 часа, но сме си правили и "маратони". До сега ми се е случвало само веднъж да се изморя, но тогава ме болеше гърлото, така че не се брои :greenball: Определено не бих казал, че се измарям - даже ме нервират тия истории с пушпаузите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз се амбицирах след онзи ни разговор с Кремена да се изпробвам - 5 пеене без да се случи нещо с гласа ми. Но ще подкрепя Терми във връзка с пушпаузите. Макар че и аз съм пушач, усещам, че ми влияе доста зле, когато пуша по време на репетиция. И понеже за тези 5 часа няма как да не се депресирам, ако не запаля, гледам да се огранича малко.

А как гледате на маратоните от типа От една репетиция на друга (па понякога и на трета ако остане време)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.