Jump to content
Българският форум за музиканти

7 струни


LOE

Recommended Posts

  • Отговори 30
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Аве и аз да питам по горе долу идентична тема...

 

Може ли да сложа на 6-струнна китара струните за 7-струнна (така че да имам по-ниската струна СИ на 6-струнната китара). Ясно е че ще трябва да се интонира и ръчка по тръст-рода (арматурарата в грифа), ама ше стане ли. Има ли пробвали.

 

Щото не мисля, че си заслужава да си давам парите за 7-струнна. Не че няма да я взема ако ми я подаряват де, ама все пак... !?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Може ли да сложа на 6-струнна китара струните за 7-струнна

Не виждам защо да не стане. Особено ако китарата е с дълга мензура (25.5")

 

А и като гледам таблиците на сайта на Daddario, общото напрежение на струните ще си остане същото, така че може и да не се наложи да пипаш и тръс-рода

Редактирано от pacman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аве и аз да питам по горе долу идентична тема...

 

Може ли да сложа на 6-струнна китара струните за 7-струнна (така че да имам по-ниската струна СИ на 6-струнната китара). Ясно е че ще трябва да се интонира и ръчка по тръст-рода (арматурарата в грифа), ама ше стане ли. Има ли пробвали.

 

Щото не мисля, че си заслужава да си давам парите за 7-струнна. Не че няма да я взема ако ми я подаряват де, ама все пак... !?

по добре си дропни цялата китара отколкото да се лишаваш от 1 струна

 

аз и сега си свиря на Си, просто ти трябват по дебели струни, мене 6-та ми е .60

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предпочитам комплекта на зак уайлд :pray: първите 3 струни са като от нормален .09 комплект, а дебелите са въжета отвсякъде... но не са струни за всяка китара, човек трябва добре да си направи сметката преди да тръгне да си слага такива - къртят нътове и обръщат флойдове :pray:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но да се върнем на темата къде се продават такива китари - гледах че във Фактор има някъв Уошбърн, дали са вносител или е някоя случайна бройка ? Защото уошбърн имат една доста добра 7 струнна, без флойд но пък цената и е много добра

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли да сложа на 6-струнна китара струните за 7-струнна (така че да имам по-ниската струна СИ на 6-струнната китара). Ясно е че ще трябва да се интонира и ръчка по тръст-рода (арматурарата в грифа), ама ше стане ли. Има ли пробвали.

Подобна тема бистрихме преди доста време за бас - дали може да се сложи 5 струнен комплект (без 1-ва) и така от 4 струнен бас да стане 5 струнен - Имитацийка на 5 струнен бас

 

Тази неделя се опитах да осъществя идеята, включително да сложа 7 струнен комплект без 1-ва струна на ел. пълдин, но нещо не успях да намеря струни. Имаше само 5 струнен комплект Фендер за бас (а не искам Фендер струни) и никакъв 7 струнен за китара. Тази събота може да успея да отида до магазина на РФ в центъра и ако има такива струни каквито искам (Дадарио ЕХЛ за баса и някакво 7 струнно Дадарио за китарата) ще докладвам за резултата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и взе пак не мога да схвана логиката в купуването на 7 струни и изхвърлянето на една от тях, ако си купиш 6 струни от по-дебел комплект разлика няма да има, само дето ще си спестиш малко пари

 

струни за китара има до .70 за шеста струна...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен един седемструнен комплект е по скъп от един 6 струнен + една 1-ва струна :)

 

тряа са пести :P

7 стунен комплект е 12 или 15 (според зависи)

така че няма да икономисаш кой знай колко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам един приятел който свири на 7 струнен Карвин...не съм пробвал как е но 7-та струна е по-дебела от 6-та.

 

Виж в сайта на китарите Carvin:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.