Jump to content
Българският форум за музиканти

Пеене


dasistgut

Recommended Posts

Здравейте! Аз съм момиче на 17 години. От много малка обичам да пея, но нямах много хубав глас.През годините много се упражнявах и го докарах до някакво средно ниво. На скоро ми се наложи да пея с една група и разбрах, че са много зле нещата. :Д Струва ми се, че откакто пея с тях гласът ми се влоши. Песни, които преди пеех много добре сега пея трудно и с много фалшиви тонове. Не знам какво става.

Има ли някаква възможност да си оправя гласа и да го подобря. Много ми харесва да пея.

Също така, когато пея с групата сякаш гласът ми се променя. Сама пея д/г добре, но когато пея с тях става много зле. Те пеят и в различна от моята тоналност. Ако някой може да ми даде някакъв съвет, моля да пише.

Много искам да пея добре. Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

първо:притесняваш ли се като пееш пред тях?? преди време , когато много се притеснявах да пея пред хора,като ги видех и гласа м се "стягаше", аз се панирах и не успявах да изпея нищо.. второ : смятам,че групата ти трябва да се съоббразяват с теб.. да ти е удобно да пееш, все пак и ти си част от самата група...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чувал съм, че пеенето зависи почти изцяло от въображението. С други думи, ако си мислиш, че ти е трудно и не можеш пред другите и т.н., посмъртно няма да стане. Притеснението прецаква всикчко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Притеснението е една от причините, другата е, че преди може да си мислила, че ги пееш добре тези песни, но реално да не е било така и сега, пеейки с други хора, проблемите да са излезли наяве. И най-важното според мен - задължително трябва да пееш в удобна за теб тоналност, ако ти е висока или ниска песента е нормално да става фалш на неудобните тонове. Ако ти си основен вокал трябва да се съобразяват с теб, няма как.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Струва ми се, че откакто пея с тях гласът ми се влоши...

 

Едва ли пеенето в група може да ти "влоши гласът", както казваш!? НАПРОТИВ!

Пък и е за предпочитане пред пеенето само в къщи. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Струва ми се, че откакто пея с тях гласът ми се влоши...

 

Едва ли пеенето в група може да ти "влоши гласът", както казваш!? НАПРОТИВ!

Пък и е за предпочитане пред пеенето само в къщи. ;)

 

Аз пък бих ти препоръчал да намериш малко караокета в Интернет (има достатъчно), пей с тях, вземи си един скайп микрофон за 5-10-15лв., записвай се и така мисля, че ще разбереш повече за своя глас и как да го контролираш, от колкото с всички хорове на света взети заедно ..... Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От поста ти си личи,че материята ти е крайно непонятна. Намери някой, който са ти помогне да си изясниш нещата.Няма нужда да се мъчиш да откриваш топлата вода.

Пеенето с други хора изисква определено ниво на подготовка и ако продължаваш да го правиш само ще се демотивираш-за да четеш трябва да знаеш азбуката

Ако срещнеш трудности може да ми пишеш skype- maugly_extreme

Редактирано от Caruso
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Съгласен съм с "vane" трябва да се чуеш как пееш и да се престрашиш да пееш пред хора ако имаш пиано вкъщи виж кой тонове можеш да взимаш гладко без да си напрягаш гласа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.