Jump to content
Българският форум за музиканти

Айде пак Вермона въпрос


maringtr

Recommended Posts

Абе отскоро забелязах, че като си включа Вермоната и светят следните индикатори: http://dark-gtr.hit.bg/IMG_1470.jpg

 

Не би ли трябвало оранжевия да светва само при претоварване? Принципно той светва по-силно от това когато има пикове. Но все пак кажете ми, да не би нещо по усилвателя да е изгоряло или??? Защото нямам никакви проблеми - усилва си перфектно и т.н., но все пак може да има нещо, което не забелязвам :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, май при покой е жълто аз доколкото знам? Абе в крайна сметка да си го ползвам и да си свиркам :dance: Ако изгори - изгори... И ти и Никифена сте ми казвали не 1 път, че Вермоните трудно горят, а предимно кривят :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

off- по едно време свирех с някакъв regent с 2х12 и пружинен ривърб- много рядко от тогава съм се натъквал на по-як чист звук :cheers: ...друг е въпроса, че с дистър ставаше ебати мазнята.

Редактирано от hypermusic
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е този Регент е моднат специално... Пружинния ревърб го разкархме... Ама мене ме кефи как звучи, добре усилва

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

При VERMONA-та светлинните индикатори се задействат от консумирания ток. [/i]Ако не са пипани те или около тях, може да се очаква, че токът на покой на крайните транзистори е бая голям. Това може да доведе до термично претоварване и така наречения secondary thermal breakdown - с други думи гръм, трясък и чат пат пушеци и илюминации. Оригиналните транзистори са серията 2N3773, които са много сериозни и могат да издържат много, но не се знае до кога.

Все пак когато човек има съмнения за здравето си, ходи на доктор. И с апаратурата е същото.

С най-добри пожелания!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правилно - ако работи ! Но ако колата върви и тропат лагерите дали трябва да се чака да блокира двигателя и да се плати десеторно пъти повече (че и да се пребиеш), или да се мине по културния начин? Не са редки случаите на самолечение или пасивност, довели до летален край. Но - всеки избира сам. Иначе няма де е интересно.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.