Jump to content
Българският форум за музиканти

Падна ми винтчето на ключа на акустичната ми китара


Recommended Posts

Общо взето това е историята. Китарата ми е на Фактор от най обикновените. Акустична с метални струни, с обикновени ключове. Падна ми някак си винтчето но останаха ключа и зъбното колело. Интересувам се какво винтче ми трябва, че да си я оправя :) Или направо да си купя от всички винтчета от железарията, пък което стане :D И как точно се завърта - предполагам с клещи и отверка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винтовете се навиват с отвертка! Що се отнася до конкретния проблем - не става ясно каква е драмата, а именно - какво е точно винтчето и откъде, аджеба, е паднало то. Така че би било по-добре ако сложиш някакви снимки, та да се ориентираме...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вариант 1 - Ако става въпрос за болтчето, което фиксира зъбното колелце, разхлабваш коя да е струна и развиваш с отверка същото такова болче от съответния ключ. Взимаш го и в магазина. После по обратния ред.

 

Вариант 2 - Изпаднал е винт за дърво, който фиксира самите ключове към главата. Действаш като при вариант 1.

 

Вариант 3 - нито едно от изброените!? Обясни сносно какъв точно ти е дерта...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вариант 1 ще да е щом "...Падна ми някак си винтчето но останаха ключа и зъбното колело". Подкрепям идеята за смъкване на болтче от съседен ключ и с него в железарията. (Само внимавай да не загубиш и него) :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обикновено на ключовете на старите социалистически китари винта , който държи зъбното колело е обикновен винт с метрична резба М3 ( диаметър-три милиметра) и дълъг -6 мм. В който и магазин за скрепителни елементи да отидеш и кажеш да ти дадат винт М3 x 6 -ще ти вземат най-много 5 -6 стотинки

Редактирано от janev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нямам думи... тази тема все едно че е пусната от бившата ми жена...падна ми винтчето ... край ... светът се събори...

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми, като ти е паднало витчИтУ, наведи се да го вдигнеш д'еа. Или си го свали като плъгинче в айфониту ( чи е мудерну ) .

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.