Jump to content
Българският форум за музиканти

Китара в компютър


viktor.velikov

Recommended Posts

Здравейте, търсих в предишни теми, но не успях да намеря отговор.

Имам амп Фендър мустанг 1 и до сега ползвах fender fuse софтуера от диска. Обаче сега искам да го подкарам с amplitube софтуера. Проблема е че настройките се влиаят от пресета на мустанг-а. И искам да си взема устройство с което да си вкарам китарата директно в компа. Не знам как се казва това устройство и затова не мога да намеря онлайн магазините.Не знам под какво име да го търся.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото разбирам, искаш да я вкараш без ампа си така ли?

Ако е така си вземаш един преходник http://www.google.bg...1t:429,r:14,s:0

Ръгаш го в компа си, пускаш си примерно Guitar Rig или Amplitube и от изхода за слушалки евентуално към усилвателят ти :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, искам да я включа без усилвателя ми! Точно за това питах, а и видях, че не струва много. Днес ще мина през магазина да погледна продават ли такива в града.БЛАГОДАРЯ! (:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A всъщност има ли значение, дали страната на преходника влизаща в PC-то ще минава през USB или през жака за микрофон?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

заеби ги тия преходници, те са пълния ташак. усилвателят ти си има саунд карта, ето как става работата:

http://www.fender.com/support/articles/fender-mustang-audio-recording-and-playback

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Изобщо не ти препоръчвам да свързваш китарата и звуковата карта директно с кабел жак-жак,освен ако разбира се сигнала не минава през DI BOX или някакъв предусилвател.Самият вход на повечето вградени звукови карти(а твоята предполагам е такава) не е предназначен за музикални инструмнети.Все пак от опит глава не боли,вземи си преходника,той никога не е излишен в джекмеджето на един китарист,свържи,но не очаквай чудеса от храброст.Поздрави :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи си външна звукова карта през USB или Firewire... Най-популярни са доколкото знам на Line 6, и най-достъпни като цена... Аз лично имам такава :) Има си и необходимия софтуер към тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично имам опит с 2 такива устройства , включващи се към компютъра и емулиращи различни ампове .Сигнала който излиза от тях е аналогов и може да се вкара с жак или квото има на звукова карта . Проблема е ,че ще ти прави много шум ако не е про картата. В моя случай ползвах карта 2496 на м-аудио , едното устройство "zoom" беше пълен боклук по нататък по трасето нищо не можа да оправи този пласмасов глух звук . Второто устройство беше на берингер "в-амп" ако се не лъжа и се представи доста по добре (очудващо като за берингер) цената му е около 300 лв , с много бленди и настройки ако позлваш него софт не ти трябва даже .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.