Jump to content
Българският форум за музиканти

За адаптерите


fLiSk

Recommended Posts

Отдавна съм решил, че искам да сменя bridge адаптера на китарата си.

 

Свиря на Фендер Стратокастер, но като слушам семплите и попадам и на телекастерски такива. Някои даже много ми допадат.

 

Така в тиквата ми взе да никне един въпрос. Мога ли аз да сложа телекастерски адаптер на страта, и какво ще се случи със звука? Ако някой има идея, моля да сподели...

Редактирано от fLiSk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отдавна съм решил, че искам да сменя bridge адаптера на китарата си.

 

Свиря на Фендер Стратокастер, но като слушам семплите и попадам и на телекастерски такива. Някои даже много ми допадат.

 

Така в тиквата ми взе да никне един въпрос. Мога ли аз да сложа телекастерски адаптер на страта, и какво ще се случи със звука? Ако някой има идея, моля да сподели...

За бридж или нек позицията става въпрос?

 

Владо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Bridge :D

 

Аз съм написал бре, Владо, не ме плаши, реших че на млади години ме е треснала склерозата :)

Сори,бате,аз съм тотално разсеян :guitar: !Не може да го смени,подробностите ги знаеш вече :D

 

 

Владо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип може да се смени,но е нужно малко префасониране на Pickguard-a(във връзка с размера и закрепването) и вероятно малко работа около леглото на адаптера в дървената част(зависи и от модела Stratocaster).Въпреки това,трудно ще се постигне 100% Tele звук(особено с тремоло-бридж),защото позиционирането на задният адаптер се различава при Strat и Tele.Много добро приближение може да се постигне и със стандартен Strat адаптер,но е нужно експериментиране.Все пак,основният характар на Tele идва от neck адаптера(по-малката му апертура) и от комбинацията м/у двата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

можеш да си направиш 3тата позиция на ключето да не е мид ами нек+бридж - звучи телекастерски с много среди (на китарата на аватара ми съм го правил - много добър звук с малко драйв за ритъм или с повече драйв за блусарски работи), но каквото и да направиш или да смениш, звука няма да е като на теле 100%, не само заради положението на адаптерите, ами и заради моста - повечето телета са стрингс-тру-боди, а страта е с тремоло -закрепването на струните и пружините дават характерен звук

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако става дума за Seymour Duncan , те правят по един и същи модел за strat и един за tele и разликата ако не се лъжа е само във формата, в това че всеки пасва на съответната китара, така че сам си прецени какво да избереш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Някои умни хора казват, че прословутия Tele-Bridge звук донякъде се дължи и на самия струнник, който е стоманен и съответно оказва някакво влияние на магнитното поле на bridge адаптера.

Редактирано от pacman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.