Jump to content
Българският форум за музиканти

Настройване с тунер


firestring

Recommended Posts

Като го видях въпроса чак се замислих :hysterical:

 

Щом е такъв... показва ти отклонението от тона на всяка струна и настройваш, кое му е сложното?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми свирваш 6 струна те са наредени така

 

E

A

D

G

B

E

 

Запомни ги защото ще ти трябват, най-лесно е така

Eddie

Ate

Dynamite

Good

Bye

Eddie

Те така де, когато изсвириш най-дебелата струна "E" тунера ще ти покаже дали да навиеш или да отпуснеш струната ако е след буквата отпускаш ако е преди "Е" навиваш....

Едит.: Мене ме съмнява, че тунерът работи на вибрации, и е за вграждане, моля поправете ме ако греша, мислех да си вземам такъв...

Редактирано от FoolofRemorse
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не знам попринцип има 2 вида до колкото знам, единият е на вибрации, той е щипка, в зависимост от това колко е тонът на струната, има вибрации, тунерът по вибрациите познава, дали е настроена, другият вид е със звук, приема звукът, той има зададен правилен звук за всяка една струна...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Откъде си, Огненият?

 

Най-добре е някой да ти покаже, че да не скъсаш некоя спица. Вероятно ще имаш и още въпроси, така че ще ти е само от полза да пообщуваш с някой по-напреднал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.