Jump to content
Българският форум за музиканти

фокус мокус


Recommended Posts

ами отпускаш от клучовете (тия горе врътките дето ти държат струните) и после издърпваш от страната на топчето навън :D !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе я да питам в тая тема и да не почвам друга. :D

Вие, които сте с китари с флайдроуз махате ли си стърчащите струни на главата или не??? Щото аз си ги оставям да висят!! :D И това оказва ли някакво влияние върху звука??? :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

махат се - вкарват шум- при клатене (на Инструмента :D ) се удрят по грифа (примерно) => когато трябва да има тишина и се помръднеш леееекичко при избичена апаратура може да се получи нежелан ефект...освен тва е грозновато

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така и не разбрах,какво би трябвало да се случи с топчетата на струните в конкретния случай,но няма значение!Понеже стана дума за закрепване на струни при Locking Tremolo,ще споделя(макар че сигурно е известно).

При LT тип Fl.R. може да се махне малката опорна метална пластина в седлото(тази,която се подпира от заключващият болт и притиска струната до вътрешната стена на седлото).Така се освобождава достстъчно място за да са побере цялото,топче(вече самото то се притиска от болта) и се избягва нуждата от отстраняването му(с това - и вероятността от разнищване не струната).

Друг начин е(аз го използвам от години и нямам забележки),струната да се монтира наобратно.Т.е. вкарва се свободният и край в отвора на ключа и се опъва до тремолото(топчето остава от страната на главата).Съответно,краят който ще се заключва няма топче и може наи-много,да се наложи отстраняването на частта от струната,която е без намотка(ако моделът е такъв).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

махат се - вкарват шум- при клатене (на Инструмента ;) ) се удрят по грифа (примерно) => когато трябва да има тишина и се помръднеш леееекичко при избичена апаратура може да се получи нежелан ефект...освен тва е грозновато

:D Кой както го кефи!!! Мен ми харесва да ми висят струните, пък и си имам повечко фера да давам като скъсам струна ;) Пък аз нали съм си :P :guitar: и яко ора по струните и се късат най-редовно. За избузената техника до сега не съм имал проблем при концерти??? Но дали ще се промени звученето, ако си ги одрежа??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, ако ги отрежеш, звученето на китарата няма да се промени.

Аз ги махам, щото на два-три пъти ми се е случвало за малко да ми извадят окото докато сменям струни или докато настройвам китарата.

Освен това, дращят лака на главата на грифа когато си вкарваш талпата в мек калъф, закачат се по дрехите и като цяло дразнят.

Моят съвет е да ги махнеш от практически съображения - и без тях може да си метъл. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

the_gorer Публикувано на May 19 2006, 11:00 PM

  Не, ако ги отрежеш, звученето на китарата няма да се промени.

Аз ги махам, щото на два-три пъти ми се е случвало за малко да ми извадят окото докато сменям струни или докато настройвам китарата.

Освен това, дращят лака на главата на грифа когато си вкарваш талпата в мек калъф, закачат се по дрехите и като цяло дразнят.

Моят съвет е да ги махнеш от практически съображения - и без тях може да си метъл. 

EmchoDT Публикувано на May 19 2006, 10:41 PM

  QUOTE (hypermusic @ May 19 2006, 07:43 PM)

махат се - вкарват шум- при клатене (на Инструмента  ) се удрят по грифа (примерно) => когато трябва да има тишина и се помръднеш леееекичко при избичена апаратура може да се получи нежелан ефект...освен тва е грозновато 

 

 

Кой както го кефи!!! Мен ми харесва да ми висят струните, пък и си имам повечко фера да давам като скъсам струна  Пък аз нали съм си  и яко ора по струните и се късат най-редовно. За избузената техника до сега не съм имал проблем при концерти??? Но дали ще се промени звученето, ако си ги одрежа?? 

 

не, като цяло промяна в звученето мн. ясно, че няма да има- става въпрос единствено за някъкви нежелани ефекти. След като те кефи така ок, обаче вземи под внимание и това, че на запис може да се получат някъкви куци истории....и освен това това с очите верно си е кофти....общо взето темата е безсмислена

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако толкова ви мързи да ги махнете топчетата, и не ви се режат струни - обръщайте струните наопаки - топчетата да си седят горе на ключовете, а долния край на струните(него ще трябва да го поскъсите на оплетените струни) го заключвате във флойда. Така е още по-тарикатско, а и няма опастност за очите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тарикатско е и ако не ти режат струни, да ги завиваш при главата- така както са принципно омотани като си купуваш комплекта

 

но и това не е особено естетически издържано.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.