Jump to content
Българският форум за музиканти

Ето едно и от мен


Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Значи, добро е!

Забележчици(ако това е краен продукт като звук):

Барабанките малко им липсва атака и динамика(особено в по-ниските честоти, поиграи си с еквилайзерите и компресорите на касата и соловото барабанче, и с реверберацията на соловото барабанче).

Опитай в акустичните пасажи да си пренастроиш китарата, така,че да звучат идеално вярно, сега има леки фалшчета, които малко развалят картината(разложените акорди имам предвид особено МИ МИНОР-а, сега звучат все едно са свирени на няква много евтина китара, защтото фалшивеят, даже бая, на места). Ако имаш възможност, пробвай да запишеш чистите партии с друга китара. Тази която използваш, ми звучи като тези Ibanez - стил китари с флойд и заключване. Звучи малко прекалено метално. Пробвай да ги запишеш със страт на нек позиция, с магарце от пластмаса или кокъл, и по възможност със сингъл койл АЛНИКО адаптери, с някакъв мек топъл ефект. Може и да дублираш разложените акорди, и да ги сложиш в панорама, даже най добре да използваш и акустична китара. Така са малко сухи, все едно направо си си записал китарата през DI-BOX, без ефекти.

В соло - дисторшън китарта, поиграи си с еквилайзера, опитай се да махнеш леко "сапунерското" звучене(личен избор, може би точно това целиш) около 500 - 700 хЦ, и потърси акаката на китарата на друго място с параметрика.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 34
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

ЕЕЕЕЕ Мерси батка!!!! Ще пробвам!!! Но това не е крайния микс разбира се!!!! Според мен като се сложат едни вокали и клавири ще стане много по-добро!!! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен като се сложат едни вокали и клавири ще стане много по-добро!!! :D

какво друго :think: :think: то само това си няма :guitar: :guitar: много ми допадна особенно барабанчетата като ритмика

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

начи аз доколкото чувам сега, абселютише съгласен за динамиката на барабаните, още повече самите барабани не ми аресват много-много, после баса не ми аресва също. Този бих го резнал малко или направо бих го сменил с друг, чистата китара наистина леекинко фалшивее. Тва е най-критичното, което мога да измисля, надявам се да съм помогнал, иначе много балансирано звучи и е изсвирено прекрасно.

 

Поздрави :hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Мерси ти !! :P

Аз незнам дали добре се изразих в началото относно вокала и клавира. Идеята ми е интерактивно да разработим парчето, тоест някой ако му се занимава да измисли вокали и да ги запише. После да ми ги прати и ще ги миксирам. Също така и клавирите, при тях може и на миди някой да ги напише и да ми ги прати. Ще бъда изключително благодарен, пък и неговото име ще се спомене ;)

А относно новия микс си направих нов комплект с барабани и доста си поиграх върху динамиката. Сега ще се постарая да направя и по-добър звук на китарите, а пък за баса ще помоля моя Добър Приятел НикиФена да ми помогне ;)

Очаквайте включване ;):D

Редактирано от EmchoDT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Cool! :D Аз най се изкефих на солцата, май!

И то при положение, че по принцип не си падам особено по солирането, освен ако не е достатъчно идейно и стига да не е самоцелно! Т.е. само "смислените" солца ме забавляват, а тези определено ми харесаха!

А иначе самото парче си е яко... и като звук го докарва доста добре... с риск да се повторя с другите съфорумници - единствено барабаните, май, като звук не са на нивото на останалата част от парчето... а и малко баса идваше в повече в един момент. А за акустиката - не мога да кажа дали фалшивее на места, защото нямам такъв слух. ;)

Айде - успех с вокалите, клавира и новия микс! Ще стане страшно според мен! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само с вокалите и клавишните, внимавай да не претрупаш картината. Направи необходимите корекции в аранжимента, така че все пак да има някакво движение в парчето(в емоционален смисъл), и някаква прозеачност в микса, при по- спокойните моменти, а не през цялото време всеки инструмент да свири по нещо, защото така би звучало звучи скучновато и равно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

китарите си ги записвал директно като гледам... хич не ме кефи, много изкуствен звук, особенно на солото

 

и аз подобно на пешоу мисля че баса и барабаните (и по специално касата) също имат нужда от работа за да си намерят мястото, той баса звучи доста ек-ван но явно не където трябва

 

инъче песничката е хубава, на местата където има чиста китара си представям нещо акустично и 12 струнно ;)

 

ше чакаме финалния вариант

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много е готино.

И звукът не е чак толкова лош като за домашна продукция.

Наистина ще е яко на чистите пасажи да е с акустична китара с найлонови струни, ама това е бял кахър.

;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съсъ сигурност няма да ти ги запиша аз :P ('щот не ставам), но парченцето е много готино - браво :curse:

Само за барабаните имам малко забележки, но гледам че другите са казали всичко по тях, така че да не повтарям :curse:

Успех при завършването му :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.