Jump to content
Българският форум за музиканти

Помощ за свързване на адаптер


Recommended Posts

Здравейте, колеги :)

 

До скоро Squier-a ми беше свързан така (HSS):

 

1h2s1v2t5w.jpg

 

В момента е така (SSS - исках да пробвам нещо със сингъл бридж):

 

tonefbp.jpg

 

Искам да я пробвам така (HSS, ауто-сплит):

 

1h2s1v2t5was.jpg

 

Въпросът ми е защо на последната схема се свързват по този начин тон-потенциометрите и как се свързва бридж адаптерът към тон-пот. Странно ми е защо принципно тоновете се свързват на 6, 7 и 8 в другите схеми, а на последната схема са на 2 и 3, 4 е към волумето, а на 5 няма нищо... Моят суич е почти същият - 5-позиционен, само че крачетата са едно до друго (1-8), а не на 2 реда (1-4, 5-8); адаптерът е no-name Hot Rails, 5 жици - зелена, черна, червена, бяла и гола ;) - само мисля, че зелената и черната жици са разменени спрямо диаграмата (т.е. черната е маса, а зелената е хот)

 

Благодаря!

Редактирано от n1k0
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко снимков материал на конкретния адаптер:

 

sdc11946.jpg

 

sdc11948.jpg

 

Принципно зелената и черната жички правят пиковете в Audacity, когато се допрат до жака - според темата за разгадаването на изводите на Nikifena; червената и бялата бяха запоени заедно и като ги допра до жака не става нищо - някакви мижави, едва забележини пикчета (силно казано)... странно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок, значи, разгадах кое е (+) и кое (-) на съответните половинки. Разбрах също, че не може да се свърже бридж-адаптера към тон-пот без допълнително ключе.

 

Продължава да ми е странно свързването към краката на 5-позиционния ключ, но, хей, ще пробвам туй-онуй и дано се получи...

 

Благодаря на всички за "помощта", без вас нянаше да се науча да ползвам google :thx:

 

:topicsux:

Редактирано от n1k0
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Неволята учи :)

 

Вземи лист и химикал (не ползвай компютър за тази работа) и нарисувай схемата от картинката. Хващам се на бас, че ще разбереш какво се случва по китарата

 

Ето и един линк как се рисуват елементи: http://artsites.ucsc.edu/EMS/music/tech_background/schematics/ReadSchem.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.