Jump to content
Българският форум за музиканти

Благият Софийски бриз


LOE

Recommended Posts

Преди време като се преместих в София извесно време страдах от едно странно чуство в гърлото, все едно имаш нещо което не можеш да изплюеш, и това продължи към 3 седмици, в последствие свикнах и спря да ми прави впечатление, НО....

 

Забелязвам че съм загубил способноста си да взимам някои по високи тонове, гласът ми е сух, дразгав и съскащ когато го напрегна да изкарам нещо по-високо. Преди да дойда в София не беше така, и ми е много интересно дали "чистия" въздух има нещо общо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е доста полезно да седиш на Орлов мост и да дишаш с пълна сила!!!!!

На околовръстното също става!!!

Абе въздуха е като съзлиза тука:godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм от Самоков, но живея в София от 8-9 месеца. Честно казано не съм забелязал да имам промяна в гласа през това време. В началото обаче чувствах някакъв цялостен дискомфорт. Прилошаваше ми, не ми достигаше въздух, но това в общ, физически аспект. Иначе конкретно с гласа проблеми не съм имал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време като се преместих в София извесно време страдах от едно странно чуство в гърлото, все едно имаш нещо което не можеш да изплюеш, и това продължи към 3 седмици, в последствие свикнах и спря да ми прави впечатление, НО....

 

Забелязвам че съм загубил способноста си да взимам някои по високи тонове, гласът ми е сух, дразгав и съскащ когато го напрегна да изкарам нещо по-високо. Преди да дойда в София не беше така, и ми е много интересно дали "чистия" въздух има нещо общо?

Съветвам те да пиеш много течности и да не напрягаш гърлото, за да нямаш проблеми и по- натам! :nono:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм от Самоков, но живея в София от 8-9 месеца. Честно казано не съм забелязал да имам промяна в гласа през това време. В началото обаче чувствах някакъв цялостен дискомфорт. Прилошаваше ми, не ми достигаше въздух, но това в общ, физически аспект. Иначе конкретно с гласа проблеми не съм имал.

По-ниските гласове са по-издръжливи на подобни влияния, може би затова не си усетил никаква промяна, бас-баритоне ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Аз съм от Самоков, но живея в София от 8-9 месеца. Честно казано не съм забелязал да имам промяна в гласа през това време. В началото обаче чувствах някакъв цялостен дискомфорт. Прилошаваше ми, не ми достигаше въздух, но това в общ, физически аспект. Иначе конкретно с гласа проблеми не съм имал.

По-ниските гласове са по-издръжливи на подобни влияния, може би затова не си усетил никаква промяна, бас-баритоне ;)

ам той моя не е от най-високите, пък от както съм тук хептен

 

и не само на високите, когато се дера преди гласа ми беше много по-богат на високи хармоници а ся се дера на сухо и издавам някакви прекалено ниски звуци, може би както пича по горе предположи не пия достатъчно течности откакто съм тук и струните нямат смазка не знам...

 

ЕДИТ: Има и още нещо, когато си давам повече зор се чуствам все едно ми надуват главата с компресор,това също е откакто съм тук...

Редактирано от LOE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами де да знам, аз като че ли съм свикнал със софийските условия, тъй като съм си софиянче. След бала ще ходя да си почина малко в Смолян. Де да знаеш, може да се окажа някой контра тенор след това :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.